Uwierz w osobe. którą chcesz się stać mindcoaching

Uwierz w osobę, którą chcesz się stać!

Ty, jako postać idealna. Piękna i zawsze młoda (przynajmniej duchem). Osiągająca wszystkie zamierzone cele, ceniona w swoim środowisku, idąca śmiało przez życie. Kochająca i kochana, spełniająca marzenia. Brzmi idealnie?

Jak często wyobrażasz sobie, siebie samego, w swojej najlepszej, możliwej formie?

CZĘSTO! Wierzę w osobę, którą chcę się stać.

Jeśli często widzisz siebie w roli swojego własnego super bohatera, gratulujemy! Świat przed Tobą! Wizualizując w ten sposób efekty, podświadomie naprowadzasz swój umysł na działanie zgodne nawet z nieco wyidealizowanym kierunkiem własnego JA. Twój postęp i długość drogi do osiągnięcia wymarzonej postaci, zależy od Twojej motywacji, zaangażowania oraz zdolności do poświęceń i ciężkiej pracy.

SPORADYCZNIE, chcę się stać taką osobą, ale nie wiem, czy mi się uda.

To normalne, że masz wątpliwości, ale jeśli pozwalasz, by wątpliwości wypierały Twoją pozytywną wiarę, wpadasz w pułapkę, jaką jest niepewność własnego ja. Nadszedł czas na zmianę nastawienia.
Wysuń na wierzch swoje aspiracje, plany i marzenia. Nie pozwól, by zostały one stłumione przez nic niewnoszącą niepewność. By świętować swoje przyszłe sukcesy, popracuj nad tym, by zdefiniować i rozwiać, pojawiające się po drodze wątpliwości.

NIGDY nie stanę się taką osobą. Nie ma sensu tracić czasu na jakieś wydumane mrzonki.

Pewnie, życie może być trudne. Są chwile, które w żaden sposób nie wyglądają tak, jak byśmy tego oczekiwali. Pojawiają się rozczarowania i niepowodzenia.

Dodatkowo może jesteś jedną z tych osób, która nieustannie odtwarza w pamięci wszystkie swoje błędy?
Przeczytaj: Nauka na błędach – 5 sposobów by wyciągnąć z nich właściwe wnioski

Może jesteś jedną z tych osób, które nie podejmują ryzyka z obawy przed krytyką innych?
Przeczytaj: Umiejętność radzenia sobie z negatywnymi opiniami innych, czyli jak docenić krytykę?

Może otaczasz się niewłaściwymi ludźmi, którzy zamiast być Twoim wsparciem, blokują Cię i angażują w swoje wiecznie nieustające problemy?
Przeczytaj: Jak rozpoznać toksycznych przyjaciół? 8 typowych zachowań

Nie pozwól by ciemne strony życia, przytłoczyły Cię i stały się Twoją codziennością. Negatywne myślenie, narzekanie, nastrój beznadziejności czy nadmierne zamartwianie się, blokują Ci ścieżkę wzrostu. Postaraj się wyciągnąć wszystkie czarne myśli z Twojej głowy. Zastąp negatywną, może nieco zbyt przyziemną postawę, tą pozytywną z lekką nutką oderwania od rzeczywistości.

Oczywiście nic nie stanie się z dnia na dzień. Potrzeba czasu, by przekwalifikować swój mózg i ze sceptyka stać się pozytywnym optymistą.

chcę się stać taką osobą, ale nie wiem, czy mi się uda mindcoaching

Poniżej podpowiadamy jak zacząć pozytywnie myśleć i wierzyć w lepsze JA, czyli osobę, którą chcesz się stać.

1. Buduj niezachwianą pewność siebie

Jeśli nie czujesz się komfortowo w swojej skórze, ciężko Ci również wyobrażać sobie samego siebie w samych superlatywach. Przeanalizuj swoją obecną sytuację. Zacznij stawiać przed sobą trudne pytania i udzielać na nie szczerych odpowiedzi. Zastanów się, co Cię ogranicza? Dlaczego nie czujesz się spełniony? Jakie masz wady i czy jesteś w stanie nad nimi popracować? Skoncentruj się na tym, co możesz kontrolować. Jeśli popełniłeś jakieś błędy, zastanów się, czy nie nadrobiłeś ich już swoimi sukcesami? Pamiętaj, że to, co masz do powiedzenia, to co myślisz i odczuwasz w każdej sytuacji, jest niezwykle ważne.

2. Doceń to, co udało Ci się do tej pory osiągnąć

Celebruj swoje sukcesy, nie ma nic złego w byciu dumnym z samego siebie. Skończone studia, nowa praca lub awans czy grono fantastycznych osób wokół Ciebie, to nie są rzeczy oczywiste. Zacznij się również cieszyć najmniejszymi miłymi rzeczami, jakie przydarzają Ci się w trakcie dnia.

3. Otaczaj się właściwymi ludźmi

To, z jakimi ludźmi spędzasz większość czasu, w dużej mierze przekłada się na sposób Twojego myślenia, zachowania oraz odbierania otaczającej Cię rzeczywistości. Jeśli Twoi najbliżsi znajomi, nieustannie zatracają się w coraz to nowych dramatach, widzą świat jedynie przez pryzmat mogących wydarzyć się nieszczęść, Ty również stajesz się wyczulony na pojawiające się wokół Ciebie negatywne emocje. Jeśli chcesz być nieco szczęśliwszą i pozytywną osobą, poszukaj wokół siebie pozytywnych i otwartych ludzi, którzy wierzą w siebie oraz uwierzą w Ciebie. Tego typu znajomości poszerzą Twoje horyzonty, dodadzą Ci śmiałości i odwagi do podejmowania kolejnych decyzji.

4. Bądź otwarty na nieznane!

Bądź ciekawy świata. Stale poszukuj nowych rzeczy, które mogą sprawiać Ci przyjemność. Nie zamykaj się w utartych i bezpiecznych schematach. Podróżuj ? odkrywając nowe lądy, poznając nowych ludzi i nieznane Ci dotąd zwyczaje. Odważnie próbuj nowych rzeczy, może któraś z nich zafascynuje Cię na tyle, by się w nią mocniej zaangażować. Pamiętaj, że odkrywanie nieznanych dotąd umiejętności lub doświadczeń może nieoczekiwanie zmienić Twoje życie.

5. Rozwijaj się

Nie porzucaj nauki zaraz po skończonych studiach. Rozwijaj swoje kompetencje, doskonal umiejętności, wzbogacaj wiedzę. Nauka stymuluje umysł i zachęca do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego.
Bez względu na to, w jakim jesteś wieku, gdzie mieszkasz czy pracujesz, możesz zdobyć setki nowych umiejętności, które przyniosą Ci korzyści. W dzisiejszych czasach dostęp do tzw. platform learningowych, bezpłatnych kursów on-linowych czy inspirujących e-booków lub portali, jest niezwykle prosty. Często, nawet nie wychodząc z domu, możesz podnieść swoje umiejętności w naprawdę różnorodnym zakresie tematów, od projektowania stron internetowych po gotowanie, szydełkowanie, pisanie scenariuszy, zarządzanie zmianami i wiele wiele innych.

Jeśli wprowadzisz do swojego życia powyższe 5 kroków, przekwalifikujesz swój mózg na nieco bardziej pozytywne myślenie o sobie samym i swojej przyszłości. Uwierz w osobę, którą chcesz się stać. Bądź proaktywny, nie czekaj biernie na pozytywne rzeczy w Twoim życiu. Jeśli chcesz, by coś się wydarzyło, musisz zacząć wychodzić ku temu naprzód.

Zacznij żyć tak, jak byś już był swoim idealnym JA, a wkrótce staniesz się tą osobą.

Jak podobał Ci się artykuł?