Czego nie warto robić w związku na odległość mindcoaching.pl

Czego nie warto robić w związku na odległość?

Związki na odległość pełne są pułapek. Ich unikanie może być trudnym zadaniem, jeśli w większości próbujesz podtrzymywać relację zdalnie. Jeśli zależy Ci na swojej drugiej połowie, sprawdź jakich najczęstszych pojawiających się zachowań należy unikać w związku na odległość.

Nie zakładajcie, że macie takie same oczekiwania względem Waszej relacji

Relacje, jakie są między osobami w związku na odległość, mogą być wielkim wyzwaniem. Gdy Wasz kontakt to nieregularne spotkania online, łatwo utracić zaangażowanie w związek, pozwalając jednocześnie swojej drugiej połowie żyć w błogiej nieświadomości nadchodzącego problemu.

Regularnie weryfikujcie wzajemnie swoje cele odnośnie do Waszej relacji. Nauczcie się ze sobą komunikować na ten temat szczerze i bez niepotrzebnego skrępowania. Pozwoli Wam to w przyszłości uniknąć poważniejszych rozczarowań.

Może Cię zainteresuje: Pozytywne strony życia w związkach na odległość

Nie idealizujcie swojego związku na odległość ani siebie nawzajem

U par będących w związku na odległość jest większe prawdopodobieństwo, że postrzegają siebie nawzajem zbyt pozytywne. Nierealistycznie zniekształcają wzajemnie swoje obrazy. Jeśli weźmiesz pod uwagę, jak rzadko widzicie się  w „prawdziwym życiu”, zrozumiesz, że możesz nie dostrzegać zwykłych wad lub słabości, które towarzyszą tej drugiej osobie w jej codzienności.

Chociaż idealizacja zwykle nie jest zamierzona, jej konsekwencje mogą być poważne. Jeśli Wasz związek się rozwinie, postanowicie w końcu razem zamieszkać lub zdecydujecie się na związek małżeński, wady, które będziecie w sobie odkrywać, mogą być dla Was nieakceptowalne.

Czego nie warto robić w związku na odległość mindcoaching.pl

Nie unikajcie kłótni

Każda para musi nauczyć się kłócić, gdy ich związek dojrzewa. Każde z Was powinno mieć możliwość zobaczenia, jak druga osoba reaguje na problemy oraz w jaki sposób próbuje je rozwiązać. Jeśli przeczuwasz zbliżającą się kłótnie, zamiast unikać kontaktu, nadaj priorytet rozmowie, szczególnie takiej twarzą w twarz za pomocą rozmowy video. Jeśli jednak problem nie jest pilny lub wręcz przeciwnie jest bardziej złożony, poczekaj, aż będziesz mieć możliwość porozmawiać o nim w kontakcie bezpośrednim.

Nie kontrolujcie swojego codziennego życia

Jeśli nie widujesz swojego partnera często, możesz chcieć częściej z nim rozmawiać. Nie pozwól jednak, aby związek na odległość był jedynym celem Twojego życia. Relacje na odległość wymagają wzajemnego zaufania, aby utrzymać granice związku.

Poczucie ciągłego przymusu bycia dostępnym oraz przywiązanie do telefonu lub komputera może prowadzić Was oboje do zmęczenia sobą nawzajem i poczucia uwiązania.

Przeczytaj także: Jak utrzymać związek na odległość?

Nie próbujcie łamać swoich granic związanych z intymnością

Fizyczna intymność może stanowić i stanowi istotny problem w każdym związku na odległość. Podczas gdy intymność emocjonalna jest kluczową częścią każdego związku, bycie bliskim fizycznie również ma do odegrania swoją rolę w zacieśnianiu relacji. Jeśli nie możecie pracować nad tym aspektem, możecie zacząć odczuwać gorycz i niezadowolenie. Utrzymanie intymności seksualnej jest kluczowym wyzwaniem w wielu związkach na odległość. Pamiętaj tylko, że nie każdy czuje się komfortowo dzięki cyfrowej intymności, więc zawsze omawiaj i uważaj, by nie łamać indywidualnych granic dotyczących wysyłania nagich zdjęć, seksu przez telefon lub korzystania z kamery internetowej.

Czego nie warto robić w związku na odległość mindcoaching.pl

Zobacz: Czego nigdy NIE WARTO poświęcać dla związku?

Czy odległość może zniszczyć związek?

Oczywiście, że tak. Bez poczucia intymności i bliskości poziom zaangażowania w związku na odległość będzie w naturalny sposób spadał. Utrzymywanie relacji za pośrednictwem Internetu to ciężka praca i nie wszystkie pary, pomimo początkowych chęci są jednakowo zdolne do zaangażowania się w taki związek.

Jeśli natomiast dwoje ludzi pomimo geograficznego oddalenia od siebie chce pracować nad związkiem, dystans fizyczny nie będzie stanowić wyzwania nie do pokonania. Dzięki poświęceniu i zaufaniu możecie utrzymać szczęśliwe i zdrowe relacje na odległość.

Jak podobał Ci się artykuł?