10 zasad sukcesu Bill Gates

10 zasad sukcesu – niezwykłe rady od Billa Gatesa

Bill Gates, czyli żywa legenda branży IT. Amerykański informatyk, przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft. Od roku 1995 plasował się w czołówce najbogatszych ludzi na świecie, często zajmując pierwsze miejsce.

Według najważniejszego, amerykańskiego tygodnika Time, Gates należy do 100 ludzi, którzy najbardziej wpłynęli na losy świata w XX wieku. Time uznał także wspólnie Gatesa i jego żonę Melindę mianem „Miłosiernych Samarytan”, w uznaniu ich działalności humanitarnej. W listopadzie 2016 zostali odznaczeni również przez prezydenta Obamę Medalami Wolności.

Gates należy do najbardziej znanych przedsiębiorców okresu rewolucji informatycznej. Dodatkowo może się poszczycić takimi tytułami naukowymi jak: doktor honoris causa breukeleńskiego Uniwersytetu Nyenrode (od 2000), sztokholmskiego Królewskiego Instytutu Technologii (od 2002), tokijskiego Uniwersytetu Waseda, Uniwersytetu Harwarda (od 2007) i Instytutu Karolinska (od 2008).

Osiągnięcia i tytuły naukowe Gatesa, w pełni upoważniają go do formułowania zasad sukcesu, które mogą innym dać wskazówkę na przyszłość i przede wszystkim inspirację do działania.

Może Cię zainteresuje 10 najbardziej inspirujących cytatów Billa Gatesa

10 zasad sukcesu Bill Gates

Poznaj 10 zasad sukcesu Billa Gatesa

1 zasada sukcesu: Dopasowuj się!

Życie nie jest fair – przyzwyczaj się do tego!

2 zasada sukcesu: Podążaj za sukcesem

Świat nie dba o Twoją samoocenę. Świat będzie oczekiwał, że czegoś dokonasz, zanim będziesz z siebie zadowolona/y.

3 zasada sukcesu: Bez bólu nie ma wyników

Prawdopodobnie nie będziesz zarabiał 100 000 dolarów rocznie zaraz po ukończeniu studiów. Nie będziesz też prezesem spółki z siedzibą na ostatnim piętrze wieżowca Libeskinda przy Złotej 44, dopóki nie zasłużysz na jedno i drugie.

4 zasada sukcesu: Zmień swoje nastawienie

Jeśli myślisz, że twój nauczyciel jest surowy, poczekaj aż będziesz miał szefa.

5 zasada sukcesu: Wszystko ma znaczenie

Przewracanie hamburgerów na patelni nie jest poniżej Twojej godności. Tak samo, jak praca kelnerki, opiekunki czy malarza.  Twoi Dziadkowie mieli inne określenie na tego typu zajęcia: oni nazywali to szansą.

6 zasada sukcesu: Ucz się na błędach

Jeśli coś zepsujesz, to będzie to niezaprzeczalnie Twoja wina, jednak nie użalaj się nad swoimi błędami, ucz się z nich i idź dalej.

7 zasada sukcesu: Zrób to sam/a

Zanim się urodziłaś/eś, Twoi rodzice nie byli tak nudni, jakimi wydają Ci się teraz. Stali się tacy od płacenia Twoich rachunków, prania Twoich rzeczy i wysłuchiwania Twojego gadania o tym, jaki Twoim zdaniem jesteś super. Więc zanim zaczniesz zbawiać lasy tropikalne przed pasożytami z pokolenia Twoich rodziców, spróbuj pozbyć się robactwa z szafy we własnym pokoju.

8 zasada sukcesu: Ceń swój czas

Życie nie dzieli się na semestry. Nie ma letniej i zimowej przerwy.  Wykorzystuj czas, który masz obecnie na naukę.

10 zasad sukcesu Bill Gates

9 zasada sukcesu: Rób to co powinieneś/ powinnaś

Netflix, Instagram czy telewizja to NIE jest prawdziwe życie.  Nie wzoruj się ślepo na mediach, licząc na szybkie efekty. Skup się na swoich planach i realnych krokach ich realizacji.

10 zasada sukcesu: Bądź miła/y dla innych

Bądź miły dla kujonów. Całkiem możliwe, że skończysz, pracując dla jednego z nich.

Zgadzacie się ze wskazówkami od Billa Gatesa?  Czy według Was są one uniwersalne i ponadczasowe? Co według Was powinniśmy jeszcze dodać do złotych zasad sukcesu? Dajcie znać w komentarzach!

Jak podobał Ci się artykuł?