Idealna miłość

Czy idealna miłość istnieje? Jak jej szukać? Jak ją budować?

Czy idealna miłość, nieskażona choćby jedną złą emocją, w pełni autentyczna i zawsze pewna siebie nawzajem istnieje? Odpowiedź jest tylko jedna: Tak! Oczywiście! A jakżeby inaczej! Tylko że w bajkach? (polecamy Śpiącą Królewnę ? królewna śpi i śpi, znajduje ją królewicz, szybki pocałunek z wybudzeniem i żyją do końca swoich dni długo i szczęśliwie).

A tak naprawdę?

Choć miłość jest fundamentem wielkiego, szczęśliwego związku, sama w sobie nie wystarczy. Życie razem przez lata jest niezwykłym wyzwaniem! Idealna miłość prócz samych, jakże oczywistych w tej sytuacji, naturalnych pokładów zainteresowania drugim człowiekiem, wymaga również wielkich nakładów pracy z obu stron. Szczególnie w momencie, gdy mija pierwszy okres ekscytacji związanej z poznawaniem drugiego człowieka, namiętność powoli przygasa, pozwalając zająć miejsce naturalnej, choć codziennej rutynie.

Jaka jest zatem ?recepta? na niesamowity związek? Jak sprawić, by relacja, chociaż przypominała tą bajkową idealną miłość? Zobacz poniższe wskazówki.

IDEALNA MIŁOŚĆ ? RECEPTURA

idealna miłość

Rozmowa ? klucz do budowania idealnej miłości

Zwyczajne pogaduchy czy też rozmowy o ważnych doświadczeniach zawsze zbliżają do siebie ludzi niezależnie od stopnia zażyłości ich relacji. W związku umiejętność szczerej komunikacji, w której nie będziecie skrywać swoich słabości czy tuszować wrażliwości sprawi, że szybciej zrozumiecie siebie nawzajem.

Umiejętność przekazywania swoich odczuć jest niezwykle ważna, zwłaszcza jeśli pojawiają się trudności w relacjach. Lepiej od razu wyjaśnić nieporozumienia niż dusić w sobie urazy.

Podczas rozmowy, zamiast przepychać się argumentami, starajcie się dotrzeć choćby do neutralnej przestrzeni, aby móc się zawsze porozumieć.

Nie chodźcie źli spać. Chociaż ostatnią rzeczą, na którą możesz mieć ochotę, pod koniec wyczerpującego dnia jest rozmowa z partnerem, nie unikaj jej. Nie pozwalajcie, by drobne niedopowiedzenia sabotowały Wasz związek, w dłuższej perspektywie. Każde nieporozumienie powinniście wyjaśnić jak najszybciej za pomocą rozmowy.

Może Cię zainteresuje? Zauroczenie, czy miłość? Jaka jest różnica?

Sekret łagodnej komunikacji

Bądźcie dla siebie łagodni i uprzejmi. Podczas codziennych zwyczajnych rozmów, używajcie języka wyrażającego szacunek względem drugiej osoby. Na co dzień używajcie słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Zamiast rzucić ?jestem głodny/a?, poproś o ?przygotowanie tej zupy, która tak się doskonale udała ostatnio?.

Unikajcie surowego, krytykującego, negatywnego języka, który będzie służył tylko do tego, aby druga osoba czuła się niedoceniona czy ignorowana.

Znajdźcie sposób, by każdego dnia wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby. Pary, które się dużo razem śmieją, tworzą najsilniejsze relacje oparte na radości i komforcie emocji.

idealna miłość

Miłość idealna = wspólne cele

W codziennym życiu starajcie się być zgranym zespołem. Określcie swoje wspólne cele jako para. Zdefiniujcie, co byście chcieli razem osiągnąć, w którym kierunku zamierzacie podążać.

Jednym z najważniejszych elementów szczęścia jest dążenie do osiągnięcia celów, które uważa się za znaczące. Z kolei jednym z elementów szczęśliwej relacji jest zbiór celów, które staracie się zrealizować wspólnie i huczne świętowanie, kiedy je wspólnie osiągacie.

Wspomnienia nieustannie budowane

Doceniajcie to, co wspólne życie ma Wam dalej do zaoferowania. Bądźcie otwarci na zmiany. Nie dajcie wkraść się w Wasz związek przesadnej rutynie, budowanej przez codzienność.

Stale próbujcie nowych rzeczy. Jeśli macie okazję podróżujcie razem w nieznane, zapiszcie się wspólnie na kursy rozwijające Wasze umiejętności czy pasję. Zwiedzajcie, oglądajcie, przeżywajcie, poznawajcie razem!

Może Cię zainteresuje? Czy miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa?

Idealna miłość to szacunek dla indywidualizmu

Utrzymujcie swoja przestrzeń osobistą. Wszyscy mamy różne zainteresowania i zajęcia, które sprawiają nam przyjemność i są elementem oderwania od rzeczywistości. Znajdźcie równowagę pomiędzy wspólnymi zainteresowaniami a takimi, które są przeznaczone tylko dla Was. Nie reagujcie negatywnie, gdy partner będzie chciał rozwijać swoje pasje, bez Waszego udziału.

Będąc w związku, oczekujemy bliskości, ale niezwykle potrzebujemy też własnej przestrzeni. Rozwijanie relacji samemu z sobą, wpływa pozytywnie na wszystkie inne aspekty życia, w tym związek.

Idealna miłość

Autentyczność i akceptacja

Idealna miłość polega na akceptowaniu siebie nawzajem.

Jednym z największych zagrożeń w bliskich związkach jest ciągłe próbowanie, by na siłę dostosowywać partnera do siebie lub siebie do partnera. Nie chcemy zaakceptować faktu, że osoba, którą kochamy, może być całkowicie inna od nas czy naszych wcześniejszych wyobrażeń o niej.

Zamiast dopasowywać ludzi do własnego szablonu, zacznijcie się cieszyć, tym co inni mają Wam do zaoferowania. Różnice, które się między Wami pojawiają, sprawiają, że życie staje się ciekawsze. Kluczem do utrzymania silnej relacji jest mądry kompromis pomiędzy nimi.

A co, gdy jednak nie jesteśmy tak idealni?

Wtedy pojawia się potrzeba przebaczenia. Przebaczenie jest transakcją wytworzoną przez naruszenie, ustalonych wcześniej zasad.

Zaakceptujcie fakt, że partner nie jest istotą idealną i niezawodną. Wszyscy popełniamy błędy, szczególnie w naszych związkach. Relacje nigdy nie są łatwe. Nauka przebaczania w związkach jest niezwykle istotna. Nieprzemyślane rzucanie lub upokarzanie się nawzajem nie jest dobrym pomysłem.

Nauczcie się też czasem odpuszczać. Wolicie być szczęśliwi czy wolicie mieć zawsze rację? Większość rzeczy nie jest tak ważna, jak myślimy, a wiele z nich często jest po prostu naszym ego szukającym walidacji.

Łatwo jest kochać drugą osobę, kiedy otoczenie jest romantyczne i sprzyjające. Tego typu idealna miłość jest jednak przelotnym uczuciem. W chwili, gdy pojawiają się pierwsze problemy, zmęczenie, rutyna czy chwile niepokoju, koniecznym jest rozpoznanie, że wszystkie związki mają swoje wzloty i upadki. Kiedy wchodzisz w dłuższą relację, musisz zaakceptować fakt, że jest to długoterminowe zobowiązanie, wymagające wielu kompromisów i ciężkiej pracy w sferze Waszych emocji.

Jak podobał Ci się artykuł?