miłość od pierwszego wejrzenia

Czy miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa?

Poznajesz nową osobę i nagle czujesz, jakby piorun elektryczny został wystrzelony przez Twój system nerwowy i wylądował prosto w centrum Twojego serca. Miłość od pierwszego wejrzenia to wyjątkowo romantyczne pojęcie i może wydawać się całkowicie realne, gdy spotykasz kogoś niesamowitego i czujecie do siebie intensywny i wzajemny pociąg.

Jednak, czy miłość od pierwszego wejrzenia to tylko ulotny frazes? A może rzeczywiście można się w kimś zakochać od pierwszej chwili? Wyjaśniamy!

Miłość od pierwszego wejrzenia ? czy jest faktycznie możliwa?

Zazwyczaj nasze pierwsze wrażenia i odczucia względem drugiej osoby warunkowane są głównie obserwacją jej cech fizycznych i sposobu gestykulacji. Na tych wstępnie dostrzegalnych parametrach budujemy sobie w głowie obraz postaci, do której nie odczuwamy natychmiastowej miłości, a jedynie pociąg seksualny. Nasze myśli względem drugiej osoby, tworzą nasze uczucia. Szczególnie w początkowej fazie znajomości, to co może być przez nas określane miłością, jest w rzeczywistości tylko pełnym nadziei myśleniem.

Prawdziwa miłość nie ma miejsca, dopóki euforia wynikająca z pierwszych etapów zachwytu nad drugą osobą, powoli nie zacznie zanikać.

Przeczytaj także: Sekrety szczęśliwych, długoletnich związków ? 10 sprawdzonych lekcji miłości

miłość od pierwszego wejrzenia

Czy ludzie atrakcyjni z większym prawdopodobieństwem są obiektem miłości od pierwszego wejrzenia?

Atrakcyjność jest silnie związana z pierwszym wrażeniem, jakie robimy na drugiej osobie i dlatego odgrywa znaczącą rolę w koncepcji miłości od pierwszego wejrzenia. Aureola atrakcyjności mieści się pod parasolem nastawienia poznawczego, które ma miejsce, gdy osoba tak skupia się na jednym pozytywnym elemencie jednostki, że w całości wydaje się ona bardziej atrakcyjna.

Miłość od pierwszego wejrzenia, często mylona jest zatem z pociągiem fizycznym, na który bezpośrednio wpływają walory atrakcyjności fizycznej. Jakkolwiek byśmy jej nie romantyzowali w pierwszych etapach jej odczuwania, jest to jedynie odczucie pożądania kogoś atrakcyjnego seksualnie.

miłość od pierwszego wejrzenia

Czy miłość od pierwszego wejrzenia ma szanse się rozwinąć w głębokie, stabilne uczucie?

Jak najbardziej! Początkowa siła emocji i namiętności uczuć uznanych za miłość od pierwszego wejrzenia nie jest realną miłością, ale może być jej istotnym inicjatorem. Szczególnie intensywny zestaw uczuć ?na pierwszy rzut oka? nie jest nieważny tylko dlatego, że jest bardziej wytworem wyobraźni, a nie faktycznego doświadczenia. Uczucia są zawsze wytworami wyobraźni, co widać w wyrażeniach takich jak ?słuchaj swojego serca? i ?zaufaj intuicji?, oba opisują podejmowanie decyzji opartych na emocjach.

Intymność emocjonalna w naturalny sposób rośnie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy nowego związku dzięki rozmowom i spędzaniu czasu razem, stając się częścią życia innych. Prawdziwa miłość wymaga też wypracowanego zaufania i poczucia bezpieczeństwa, aby ujawniać sekrety i głęboko osobiste informacje, pozwalające się wzajemnie poznać.

Wszyscy uwielbiamy ideę miłości od pierwszego wejrzenia. Jest to piękne, romantyczne odczucie uosabiające intensywność i wielkość miłości, której wszyscy pragniemy doświadczyć. I choć wstępne zauważanie cech atrakcyjnych ma szansę przerodzić się w oczekiwane uczucie, warto jednak podejść do tematu z pewną dozą sceptycyzmu.

 

Jak podobał Ci się artykuł?