10 cytatów Billa Gatesa mindcoaching

10 najbardziej inspirujących cytatów Billa Gatesa

Bill Gates, współzałożyciel i były prezes zarządu korporacji Microsoft, główny architekt jej oprogramowania. Przedsiębiorca i filantrop, znajdujący się w czołówce najbogatszych ludzi na świecie. Uznawany za jednego z najbardziej znanych przedsiębiorców okresu rewolucji informatycznej. Według amerykańskiego tygodnika Time, Gates należy do grona 100 ludzi, którzy najbardziej wpłynęli na losy świata w XX wieku. Z kolei, brytyjski tygodnik New Statesman określił Billa Gatesa mianem ?Bohatera naszych czasów?.

Od założenia Microsoftu w 1975 roku do 2006, Gates dał poznać się nie tylko jako niesamowity informatyk i autor do dziś najpopularniejszego na świecie oprogramowania, ale także jako świetny strateg i praktyk biznesu.

Poniżej prezentujemy 10 najbardziej inspirujących cytatów guru biznesu. Poszukajcie w słowach Billa Gatesa, inspiracji dla siebie!

Wiedza to najlepsze narzędzie władzy? mindcoaching Bill Gates?Wiedza to najlepsze narzędzie władzy?.

?Nie porównuj się z nikim innym na świecie. Jeśli to robisz, to siebie obrażasz!? Bill Gates mindcoaching cytaty

?Nie porównuj się z nikim innym na świecie. Jeśli to robisz, to siebie obrażasz!?

?W nauce cuda zdarzają się nieustannie?. Bill Gates cytaty mindcoaching

?W nauce cuda zdarzają się nieustannie?.

10 cytatów Billa Gatesa mindcoaching

„Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki”.

10  cytatów Billa Gatesa mindcoaching

?Twoi najmniej zadowoleni klienci są najlepszym źródłem wiedzy?.

10  cytatów Billa Gatesa mindcoaching

?Gdy przyjmiesz, że negatywne wieści nie są czymś złym, lecz dowodem na potrzebę zmiany, nie mogą cię już one pokonać. Są dla ciebie nauką?.

?Jedną z korzyści samozatrudnienia jest dywersyfikacja ? masz mniejsze szanse znaleźć się bez pracy, jeśli masz wielu pracodawców, niż gdy masz tylko jednego?.

10  cytatów Billa Gatesa mindcoaching

” Niepełne zrozumienie celu stanowi podstawowe zagrożenie każdego projektu”.

?Jeżeli nie wierzy się, że wszyscy pracownicy mogą przyczyniać się do sukcesu firmy, cała technologia świata nie pomoże zwiększyć ich kompetencji?.

?Ignorowanie złych wiadomości, to przepis na porażkę?.

 

Billa Gatesa większości z nas nie trzeba szerzej przedstawiać. Inspiruje się nim cały świat. Rynek pełny jest jego biografii, Internet wywiadów, artykułów czy materiałów z jego udziałem. Nieliczni jednak wiedzą, że jego imieniem został nazwany gatunek muchy Mucha Billa Gatesa (pełna nazwa: mucha bzygowata Billa Gatesa, łac.: Eristalis gatesi ). 🙂

Które z myśli guru biznesu podobają Wam się najbardziej?

Jak podobał Ci się artykuł?