Pozytywne strony życia w związkach na odległość

Pozytywne strony życia w związkach na odległość

Życie w związkach na odległość ze względu na brak regularnego fizycznego kontaktu może wydawać się naprawdę zniechęcające i z pewnością nie jest dla wszystkich. Tymczasem zarówno w związkach na odległość, jak i w każdej innej relacji są wzloty i upadki. Jeśli jednak masz wokół siebie, kogoś, kto Cię kocha, chce się z Tobą rozwijać i jest gotów to zrobić, pokonując wyzwania związane z odległością, warto zaryzykować i odkryć jasne strony życia w relacjach ograniczonych przez dystans.

Pozytywne strony życia w związkach na odległość

Pozytywne strony życia w związkach na odległość

Pary w związkach na odległość lepiej się komunikują

Cały ten czas spędzony na pisaniu na Messengerze, rozmowach na Skypie, wysyłaniu SMS-ów i rozmowach telefonicznych oznacza, że skuteczniej komunikujecie się ze sobą.  Dzieje się tak, ponieważ pary, które mieszkają daleko od siebie, prowadzą bardziej dogłębne i angażujące rozmowy, w których każdy z partnerów dzieli się większą ilością informacji o sobie, swoich emocjach, o sposobie, w jaki postrzega świat. Pary, które regularnie się widują fizycznie, często mogą nie mieć potrzeby przeprowadzania tak głębokich dyskusji.

W związkach na odległość jest mniej kłótni

Pary żyjące w związkach na odległość są znacznie mniej skłonne do wzniecania awantur, kłótni lub wyrażania wrogości. W momentach trudnych częściej zaniechają kontaktu, niż zaczną nasilać kontakt on linowy, tylko po to, aby rozpocząć walkę.

Może Cię zainteresuje? Jak utrzymać związek na odległość?

Docenianie wspólnego czasu

 Dzieląca Was na co dzień odległość daje Ci możliwość nauczenia się, jak naprawdę cenić czas spędzony razem. Rzadszy kontakt sprawia, że Wasze ranki pozbawione są przytłaczającego uczucia codzienności. Nie wkrada się w nie rutyna, a Wy z większym zaangażowaniem staracie się spędzić każda wspólną chwilę.

Wyższy poziom zadowolenia ze związku na odległość

Życie w związkach na odległość sprawia, że pary idealizują swoich partnerów, tym samym stwarzając sobie obraz idealnego związku. O wiele łatwiej jest stworzyć wyidealizowany obraz swojej ukochanej osoby, gdy nie widzisz żadnych jej codziennych wad lub słabości (np. brudne skarpetki na środku pokoju, złe nawyki, krępujące chwile). Badania potwierdziły ten fakt, gdy naukowcy odkryli, że pary w związkach na odległość są bardziej skłonne do oglądania zachowań swoich partnerów przez różowe okulary.

pozytywy w związkach na odległość

Macie więcej czasu dla siebie

Przebywanie z dala od siebie przez długie okresy zwiększa Wam możliwość rozwoju. Jeśli nie zajmujecie sobie wzajemnie większości swojego czasu, macie więcej przestrzeni tylko dla siebie.

Oczywiście w każdym zdrowym związku powinniście mieć czas dla siebie, ale bez rozpraszania się codziennymi, wspólnymi zajęciami, możesz skupić się na tym, co jest dla Ciebie ważne.

Więcej czasu poświęcacie na pielęgnowanie przyjaźni

Przyjaciele powinni pozostać ważni niezależnie od tego, czy jesteś w związku, czy nie. Jednak kiedy partner jest daleko, Twoi znajomi będą prawdopodobnie głównym źródłem spotkań towarzyskich.

Jesteście w związkach na odległość? Jakie jeszcze pozytywne strony tych związków dostrzegacie? Dajcie koniecznie znać w komentarzu poniżej.

 

BADANIA:

Jakość relacji, zaangażowanie i stabilność w związkach na odległość 

Nieobecność sprawia, że komunikacja się rozwija: separacja geograficzna, media interpersonalne i intymność w związkach.

Predyktory pozytywnych wyników relacji w związkach na odległość

Jak podobał Ci się artykuł?