Czego nigdy NIE WARTO poświęcać dla związku

Czego nigdy NIE WARTO poświęcać dla związku?

Wspólne życie i umiejętność stałego budowania związku jest niezwykłym wyzwaniem. Choć miłość jest fundamentem wielkiego, szczęśliwego związku, sama w sobie nie wystarczy. Idealna relacja prócz samej miłości wymaga również zaakceptowania odrębności drugiej osoby, jak i uszanowania własnych potrzeb.

Będąc w związku, oczekujemy bliskości, ale niezwykle potrzebujemy też własnej przestrzeni, czy wsparcia w samorealizacji. Rozwijanie relacji samemu z sobą, wpływa pozytywnie na wszystkie inne aspekty życia, w tym związek, w którym obecnie jesteśmy.

Zdarzają się sytuację, w których odpuszczamy istotne dla nas sprawy na rzecz potrzeb, komfortu, czy choćby pragnień partnera. Są jednak aspekty, których nigdy nie należy poświęcić dla związku. Lekceważenie tych tematów grozi autodestrukcją.

Zobacz również: Czy idealna miłość istnieje? Jak jej szukać? Jak ją budować?

Czego nigdy NIE WARTO poświęcać dla związku

Czego nigdy nie warto poświęcać dla związku?

Miłość własna

Wchodząc w związek, zobowiązujesz się kochać osobę, której oddajesz swoje serce. Miłość polega na dbaniu o szczęście i potrzeby partnera. Niemniej jednak nie można utracić miłości własnej w procesie kochania kogoś innego. Zanim pokochasz innych, musisz najpierw pokochać siebie. To w żaden sposób nie jest samolubne podejście. Umiejętność dostrzegania swoich zalet, spełnianie swoich potrzeb lub realizacja marzeń, sprawia, że czujemy się silniejsi w każdym aspekcie życia.

Szacunek do samego siebie

Utrata szacunku do siebie może prowadzić do braku szacunku partnera wobec Ciebie. Brak szacunku pojawiający się z którejkolwiek strony znacznie osłabia każdą relację. Niektóre formy braku szacunku w związku obejmują oszukiwanie, przemoc zarówno fizyczną, jak i psychiczną i wszelkiego rodzaju inne nadużycia. Cokolwiek w życiu robisz, kieruj się zasadami, w które wierzysz.

Akceptacja

Prawdziwa miłość polega na akceptowaniu siebie nawzajem. Jeśli Twój obecny związek wymaga zmiany tożsamości, prawdopodobnie jesteś w niewłaściwej, toksycznej relacji. Jednym z największych zagrożeń w bliskich związkach jest ciągłe próbowanie, by na siłę dostosowywać partnera do siebie lub siebie do partnera. Nie marnuj czasu z osobą, która chce Cię zmienić i dostosować do swojej idealnej wizji.

Samodzielność i niezależność

Jeśli para dojdzie do punktu, w którym nie ma nic w swoim życiu poza sobą, musi w pełni przeorganizować swoją relację. Bez względu na to, jak wielką stabilność odczuwacie w obecnej relacji, oboje wciąż jesteście osobami, które nadal potrzebują osobistej przestrzeni i niezależności.

Oczywiście dobrze być w związku, w którym czujemy się zabezpieczeni fizycznie, emocjonalnie lub finansowo. Życie jednak jest nieprzewidywalne. Co, jeśli Wasze drogi nagle się rozejdą? Pamiętaj, że zawsze musisz mieć możliwość i sposobność, by polegać jedynie na sobie.

Czego nigdy NIE WARTO poświęcać dla związku

Prawo do prywatności

Niektórzy z nas chcą być sam na sam ze swoimi wybranymi myślami, wspomnieniami, czy bolesnymi doświadczeniami. Każda osoba ma do tego prawo, bo ważną częścią przejrzystości w zdrowym związku jest szczerość w kwestii swoich potrzeb związanych z prywatnością. Relacje są w rzeczywistości silniejsze, gdy partnerzy są wrażliwi na wzajemne potrzeby w zakresie pewnego stopnia prywatności. Należy również pamiętać, że każdy ma inne potrzeby w tym zakresie. Skuteczna rozmowa na temat poszanowania granic i oczekiwanego poziomu prywatności wyjaśni wszelkie mogące pojawić się wątpliwości dotyczące szczerości w związku.

Szczęście

Po co pozostawać w związku, który przynosi Ci głównie ból i smutek? Najczęstszą odpowiedzią na to pytanie jest przyzwyczajenie, obawa przed zmianami, brak samodzielności lub perspektyw. Jeśli Twoja relacja daje Ci tylko umiarkowany komfort lub chwilowe i powierzchowne szczęście, ale pozbawia Cię wewnętrznej radości, czas ją zakończyć, szukając jednocześnie nowej drogi życia.

Rodzina i przyjaciele

Jeśli Twoja druga połowa jest zazdrosna o relacje lub czas, który spędzasz z rodziną lub przyjaciółmi, ewidentnie znajdujesz się w toksycznym związku. Tak długo, jak Twoi najbliżsi nie wpływają na Ciebie, sugerując działania szkodliwe dla Ciebie lub Twojego związku, nie ma najmniejszego powodu, aby ich tracić. Nie pogarszaj relacji z bliskimi sobie ludźmi z powodu nieuzasadnionej zazdrości.

Miłość jest niezwykle istotną częścią naszego życia i kiedy ją znajdujemy, zawsze w pewnym stopniu zmieniamy siebie i swoje zachowania. Jest to nieodłączna część naszego rozwoju emocjonalnego. Upewnij się tylko, że w procesie poszukiwania czy pielęgnowania już obecnej miłości nie zatracasz się w oczekiwaniach innych.

Może Cię zainteresuje? Cytaty o miłości ? 250 najpiękniejszych!

Jak podobał Ci się artykuł?