kłamstwa

Wielkie kłamstewka czyli najczęściej powtarzane kłamstwa, które mężczyźni mówią kobietom

Jak często łapiesz mężczyzn, na tym, że znów próbują Ci sprzedać kolejne kłamstwo?

Zgodnie z badaniami Brytyjczyków, opublikowanymi w magazynie Daily Mail, dowiedziono, że mężczyźni kłamią 2 razy więcej niż kobiety! Średnia ilość męskich kłamstw wynosi 6 pominięć prawdy na dzień!

Większość z tych kłamstw jest na szczęście nieszkodliwa. Panowie najczęściej korzystają ze swojej wyobraźni, wymyślając wymówki – gdy się np. spóźniają czy nie chce im się sprzątać. Uciekają w kłamstwo, również, by uniknąć kłopotliwych rozmów lub nie sprawić przykrości kobietom. Większość męskich kłamstw pojawia się głównie w kontaktach z płcią przeciwną.

Odwaracając sytuację zobacz także:Słodkie kłamstewka czyli najczęściej powtarzane kłamstwa, które kobiety mówią mężczyznom

Najczęściej powtarzane kłamstwa, które mężczyźni mówią kobietom;

1. Nic się nie stało, wszystko w porządku.

Jak wynika z ankiet przeprowadzonych na zlecenie 20th Century Fox Home Entertainment, przed premierą DVD-serialu „Lie to Me”, nic się nie stało, jest najpowszechniejszym kłamstwem opowiadanym zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety.

W przypadku mężczyzny jest to kwestia wypowiadana głównie w celu ochrony własnego ego lub uniknięcia większego dramatu. Mężczyźni nie będąc przesadnie wylewni w swoich uczuciach w ten sposób, szybko ucinają temat, przyznając jednocześnie, że o cokolwiek chodziło, nie zrobiło to na nich większego wrażenia.

2. Próbowałem się do Ciebie dodzwonić, ale padła mi komórka/ nie było zasięgu/ niechcący skasowałem twój numer/ pies zjadł mi telefon…

Czasem każdy potrzebuje chwili dla siebie, a mężczyźnie dużo łatwiej powiedzieć, że nie dopilnował poziomu baterii, niż zwyczajnie nie chciało mu się z Tobą w danej chwili rozmawiać.

3. Będę później/spóźniam się przez te straszne korki.

O ile łatwiej jest mężczyźnie rzucić te proste tłumaczenie, niż faktycznie wyjaśniać, co go zatrzymało. Kobiety zadają niesamowicie dużo pytań, zaczynają drążyć temat, dopytywać o czasem mało istotne szczegóły.

4. Wyglądasz idealnie!

Dla swojego mężczyzny na pewno wyglądasz ładnie, świadczy o tym sam fakt, że jesteś jego kobietą. Zdarzają się jednak momenty, gdy przesadzisz z ekspresyjnością swojego stroju lub pogonią za najnowocześniejszymi trendami makijaż-owymi. Czując się lekko niepewnie, atakujesz swojego mężczyznę nagłymi pytaniami typu; Czy nie wyglądam w tym grubo? Czy ten kolor, aby na pewno pasuje do moich oczu? Nie spodziewaj się szczerych odpowiedzi. Żaden inteligentny mężczyzna, na pytanie o wagę kobiety, nie odważy się odpowiedzieć „faktycznie, ostatnio trochę przytyłaś”. Obroni się bezpieczną odpowiedzią, doskonale zdając sobie sprawę, że prawda w tej sytuacji, uczyni go przegranym.

5. Jesteś najlepszą kochanką, jaką miałem /Jesteś kobieta mojego życia!

Nawet jeśli nie jest to do końca zgodne z prawdą, Twój mężczyzna chce byś była z siebie zadowolona. Doskonale zdaje sobie również sprawę z faktu, że jak poczujesz się docenioną, pewną siebie boginią, będziesz szczęśliwsza, bardziej śmiała i frywolna.

6. Chętnie spędzę weekend z Twoją rodziną.

Jeśli mężczyzna ma wybór pomiędzy wieczorem z Twoją mamą a spotkaniem z kolegami, możliwością spokojnego oglądania meczu czy przejścia 2 następnych poziomów w grze, na którą do tej pory nie miał czasu, zgadnij, co wybierze…

7. Cały czas Cię słucham.

Kobiety mają tak wiele rzeczy do przekazania światu i swoim mężczyznom… Od nowej fryzury Jolki, po swoje stanowisko w sprawie ginących lasów deszczowych w Amazonii. Niestety, gdy tylko Twoja historia zacznie się rozwijać, a coś innego w danej chwili przykuje uwagę mężczyzny, automatycznie się on wyłącza.

8. Z chęcią pójdę z Tobą na Bridget Jones.

Wiadomo, że pierwszym wyborem mężczyzny nie są ckliwe, romantyczne komedie, które tak bardzo lubią kobiety. Zapewne większość panów, wybrałaby filmy akcji z najnowocześniejszymi efektami, horrory czy nawet ciężkie filmy dokumentalne opisujące dramatyczne walki o władzę lub katastrofy naturalne. Mężczyźni doskonale zdają sobie jednak sprawę, że wybierając właściwy film, mogą zapunktować. Nie dość, że sprawią Ci przyjemność z samej możliwości wpatrywania się w boskiego Ryana Goslinga, to jeszcze dostrzegają, że tego typu filmy łatwo wprowadzają w romantyczny nastrój. Sceneria kina ma niewątpliwy plus w porównaniu z innymi miejscami – przez co najmniej 1,5 godziny otacza Was ciemność (szczególnie w ostatnim rzędzie ;)).

9. Nigdy wcześniej nikomu tego nie mówiłem.

Jeśli Twój mężczyzna chce, byś poczuła się naprawdę jedyną i wyjątkową, doskonale wie jak to zaakcentować. Tego typu słowa sprawiają, że czujesz łączącą was, naprawdę głęboka więź, zbudowaną na zaufaniu i miłości. W ten sposób mężczyźni budują idealne tło do przekazania niewygodnych informacji bądź przekonania kobiety, do swoich pomysłów.

10. Wspaniale gotujesz, to jest pyszne!

Każdy mężczyzna doskonale wie, że najlepiej gotują jego mama i babcia.

Doceniając jednak wkład pracy kobiety w gotowanie, panowie chwalą, nawet te nie do końca udane dania. Drugim powodem użycia tego kłamstwa, może być też obawa przed zniechęceniem Cię do gotowania. Ktoś to przecież musi robić. 😉

 

Co jeszcze dodałybyście do tej listy? Dajcie znać w komentarzach.

Jak podobał Ci się artykuł?