muzyka

Muzyka i dźwięki poprawiające Twoją wydajność ? najlepsze aplikacje i playlisty

Muzyka i większość dźwięków, które nas otacza, mają niezwykle istotny wpływ na to, jak się czujemy. Hałas nas denerwuje, energiczna muzyka mobilizuje, nostalgiczne tony potrafią zagrać na naszych emocjach, a klasyka czy odgłosy natury pozwalają nam na głęboki relaks i wyciszenie.

To wszystko potwierdzają liczne badania, wykazując jednocześnie, że słuchanie muzyki może przynieść niezwykle wiele korzyści. Może sprawić, że nasze treningi będą bardziej wydajne, zwiększyć produktywność, zmniejszyć poziom stresu i lęku, zapewnić długi i nieprzerywany sen, a nawet pomóc w zarządzaniu bólem.

Biały szum alternatywą na hałas

Żyjemy w bardzo głośnych czasach. Praca na open space, ciągły rozwój infrastruktury miast i wiążące się z nim budowy, nieustające działanie w tle urządzeń takich jak wentylatory, procesory, klimatyzacje itp., lub stale zwiększający się hałas uliczny.

Hałas jest częścią naszego codziennego życia. Pod jego wpływem odczuwamy niedogodności związane ze zwiększonym poziomem stresu, pogarszającym się poziomem słuchu, czy nawet długotrwałą dekoncentracją.

Co zrobić, więc gdy potrzebujemy się maksymalnie skupić, a cały świat spiskuje przeciw nam, przytłaczając nas dźwiękiem?

Istnieje proste rozwiązanie: cichy szum tła.

Najciekawsze strony i aplikacje, generujące biały szum:

Noisli  (Internet, iOS, Android, rozszerzenie Google Chrome)

muzyka dźwięki aplikacje

Jedna z najpopularniejszych aplikacji ułatwiających koncentrację i skupienie poprzez naturalne odgłosy. Możesz wybierać, czy masz ochotę na odgłosy letniego deszczu, szumu burzy, fal uderzających o brzeg, skwierczącego ogniska czy odgłosy hałasu kawiarnianego. Możesz wybrać kilka dźwięków, łączyć je ze sobą oraz dostosować głośność każdego z nich.

Bezpłatna wersja www obejmująca 16 dźwięków z możliwością ich łączenia i regulacji natężenia. Aplikacja z rozszerzonymi funkcjami miksowania dźwięków na iOS, Android- 8,99 PLN

Defonic (Internet)

muzyka aplikacje dźwięki

Niezwykle prosty w obsłudze generator szumów w tle. Oprócz standardowych odgłosów natury znajdziesz tu odgłosy mruczenia kota, pola biwakowego czy też szumu wentylacji.

Bezpłatna wersja www obejmująca 21 dźwięków z możliwością ich łączenia i regulacji natężenia.

MyNoise (Internet, iOS)

muzyka aplikacje dźwięki

 

Ideą MyNoise jest używanie dźwięków, które lubisz najbardziej, aby zamaskować dźwięki, których nie chcesz słyszeć. Koncepcja jest prosta, działa wyjątkowo dobrze i nie wymaga drogich słuchawek z redukcją szumów.

Kalibrowane generatory szumów pokrywają cały słyszalny zakres częstotliwości, od 20 Hz do 20 kHz, w ponad 10 oktawach oznaczonych kolorami.

Dzięki MyNoise można kształtować swoje melodie zgodnie z charakterystyką częstotliwości uciążliwego dźwięku, który przeszkadza, a tym samym uzyskać lepszą skuteczność maskowania na cichszych poziomach.

Jedynym istotnym minusem aplikacji jest dłuższy czas ładowania wybranych dźwięków w wersji www. Wersja w aplikacji na iOS nie wymaga połączenia online.

Bezpłatna wersja www, aplikacja na iOS również bezpłatna w wersji podstawowej z możliwością dokupienia dodatkowych elementów za 0,99 USD

Noises online (Internet)

muzyka dzwięki aplikacje

 

Najprostszy i najbardziej intuicyjny generator składający się z 30 dźwięków, możliwych do edycji w poziomie głośności i tempa. Strona oferuje również możliwość zapisania ustawionej dowolnie ścieżki i udostępnienie jej w postaci adresu URL.

Bezpłatny generator dostępny tylko na www.

Simply Noise (Internet, iOS, Android)

muzyka dzwięki aplikacje

Zawiera najwyższej jakości (16-bitowa jakość dźwięku 44,1 kHz) próbki kolorowego szumu.

Biały szum ? dźwięk na wszystkich częstotliwościach. Skuteczny w blokowaniu rozproszeń. Idealny do czytania, pisania, nauki i wszystkiego, co wymaga skupienia.

Różowy szum ? połączenie wysokich i niskich częstotliwości tworzące hipnotyzujący efekt wodospadu. Idealny do usuwania stresu, jednocześnie utrzymując czujność i energię. Tworzy środowisko terapeutyczne, które rozluźnia umysł i ciało.

Brązowy szum ? wykorzystujący niższe częstotliwości dźwięku do generowania głębokiego dudnienia otoczenia. Doskonały do wspomagania snu, uspokajania dzieci, maskowania szumów usznych i łagodzenia bólów głowy.

Aplikacja bezpłatna w wersji podstawowej (7 elementów). Rozszerzenie motywów kolorystycznych ? 0,99USD.

Jeśli muzyka, to jaka?

Jeśli same odgłosy natury, zamiast Cię wyciszyć i wprowadzić w rytm pracy, staja się dla Ciebie zbyt jednolite, poszukaj delikatnych i idealnie wpasowujących się w tło Twojej pracy, dźwięków muzyki w swoim ulubionym stylu.

Słuchaj tego, co już znasz. Kiedy znamy już słowa i melodię, znajdujemy komfort w tym, co wydaje się rutyną. Słuchanie nowych utworów może pochłonąć zbyt wiele energii generowanej z pracy mózgu, który angażuje się w poznanie i przyswojenie nowej treści.

Wybieraj utwory łagodne, które mają nie więcej niż 60 uderzeń na minutę. Szukaj muzyki, która Cię nieco rozluźni, poprzez powtarzanie rytmów, fraz muzycznych, wolnego tempa i niskich tonów.

Może Cię zainteresuje: Pracujesz? Pozbądź się rozpraszaczy! 15 darmowych aplikacji, które ułatwią Ci koncentrację

Najciekawsze propozycje z YouTube:

Linia melodyczna połączona z naturą

Muzyka celtycka połączona z naturą

Muzyka z dźwiękami zwiększającymi koncentrację

Jazz -spokojne tło idealne do nauki i pracy

Pianino ? wyciszające i relaksujące

Gitara ? pobudzająca kreatywność

Klasyka – idealna podczas pracy, czytania, pisania

Alternatywa dla angażujących piosenek:

Jeśli Twoje ulubione piosenki sprawiają, że zamiast skoncentrować się na zadaniu, odpływasz myślami do czasów, z którymi Ci się kojarzą, wypróbuj ich instrumentalne aranżacje.

Disney ? piano ? dla wszystkich fanek księżniczek, baśni i zawsze pozytywnych historii.

Wiedźmin

Uwaga piosenka Jaskra ?Toss a coin to your witcher? ma działanie uzależniające! 😊 Dla wszystkich już głęboko wciągniętych w hit dodajemy longa ? Jaskier w kółko przez godzinę 😊

Władca Pierścieni

Marvel ? główne motywy z filmów na przestrzeni ostatnich 10 lat

Piraci z Karaibów

Gra o Tron

Mieszanka, najbardziej inspirujących motywów filmowych

Jakie jeszcze inne generatory dźwięków i aplikacji znacie? Które z playlist są Waszymi ulubionymi? Dajcie znać w komentarzu!

Jak podobał Ci się artykuł?