wampirem energetycznym

9 znaków świadczacych, że możesz być wampirem energetycznym

Manipulatorzy, wampiry energetyczne, wysysacze energii – jakkolwiek by ich nie nazwać to osoby demonstrujące toksyczne zachowania. Są to ludzie, którzy aby funkcjonować i czuć się szczęśliwymi, potrzebują drenować energię życiową innych.

Wszyscy jesteśmy energicznymi istotami!

Kiedy jesteśmy spełnieni i zadowoleni ze swojego życia, zdrowi i zrównoważeni emocjonalnie, nasza energia życiowa płynie swobodnie, regenerując się naturalnie, w ramach potrzeby.

Kiedy jesteśmy emocjonalnie lub fizycznie wyczerpani, towarzyszy nam smutny nastrój, w którym borykamy się z pesymistycznymi myślami, to zamiast promieniować energią życiową, pochłaniamy ją z innych źródeł.

Oczywiście, przeżywanie negatywnych emocji, od czasu do czasu jest całkowicie normalne. Czasem wszyscy walczymy ze złymi nastrojami czy sytuacjami, które pojawiają się w naszym życiu. Są one jego normalną częścią.

W momencie, w którym nasze złe samopoczucie staje się jednak stanem przewlekłym, musimy posiadać umiejętności, by sprawnie na nie reagować, tak by nie być skłonnymi do ?zasysania ? energii innych.

Sprawdź, czy najczęstsze metody działania energetycznych wampirów pasują również do Twojego zachowania!

1 – Twoje życie to nieustająca drama

Czy zdarza Ci się szukać zainteresowania innych poprzez generowanie konfliktów i tworzenie sztucznie napędzanych dramatów?

Wampiry, jako osoby często niespełnione, uwielbiają powodować lub przyciągać kłopoty. Dostarcza im to emocje i wypełnia pustkę w ich życiu.

Uzależniają się od uwagi, jaką otrzymują od bliskich, gdy coś niepokojącego dzieje się w ich życiu. Uwielbiają być pocieszani. Cieszy ich sposobność do opowiadania, jak bardzo są nieszczęśliwi, rozkoszując się beznadziejnością swojej dramatycznej egzystencji.

Pamiętaj, że silne koncentrowanie się na pojawiających się problemach oraz przesadne dramatyzowanie jest uzależniające, zwłaszcza gdy oglądasz stanowczo za dużo seriali?

2 ? Ignorujesz własny udział w realnych problemach

To, co się stało, to wcale nie Twoja wina? Los się przeciwko Tobie odwrócił? Konstelacja gwiazd jest niekorzystna? Cierpisz głównie z powodu innych ludzi?

Wampiry często podświadomie, uważają, że jak coś im się nie wyszło, to tak właśnie musiało być. Chętnie w takiej sytuacji przyjmują rolę ofiary (istoty szczególnej, pokrzywdzonej i wymagającej uwagi). Tego typu niepodejmowanie odpowiedzialności, to bardzo wygodny sposób, aby obwiniać wszystko i wszystkich za swoje niepowodzenia.

3 – Bawisz się z poczuciem winy, aby uzyskać to, czego chcesz

Często zdarza Ci się rzucać tzw. fochy?

Wampiry wyjątkowo często stosują wymowne milczenie bądź krótkie obrażanie się, w celu wywołania poczucia winy i wymuszenia określonych zachowań na swej ofierze. Nigdy też same nie zakończą konfliktu, choć mają pełną świadomość, że obrazy te wywoływane są zazwyczaj bez określonego powodu.

4 ? Mijasz się z prawdą

Pamiętasz jak ostatnio przekoloryzowałeś historię, którą opowiadałeś, tylko po to, by wzbudzić w słuchaczach większe emocje?

Wampiry kłamią i to często… Czasem oszukują w całkowicie nieistotnych sprawach, tylko po to by zbudować swoją lepszą czy ciekawszą wersję prawdy. W ten sposób budują relację i zbliżają się do innych.

5 ? Znasz każdą plotkę

Jak często prowadzisz rozmowy, które mogą zaszkodzić innym? Jesteś aktywnym uczestnikiem wszystkich najświeższych relacji dotyczących ludzi z Twojego otoczenia?

Choć plotki są częścią życia, każdego z nas, wampiry pozwalają by zdominowały znaczną część ich czasu. Prócz przypisywanej im funkcji informacyjnej, traktują je jako narzędzie do kontrolowania zachowań, które są sprzeczne z zasadami przyjętymi przez grupę i muszą zostać ?ukarane?.

6 – Bierzesz więcej niż dajesz

Nie ma nic złego w tym, że od czasu do czasu ludzie polegają na systemie wsparcia z drugiej strony. Problem pojawia się natomiast, gdy Twoja lista próśb/oczekiwań czy nawet żądań pomocy jest nieskończenie długa. Dodatkowo wampiry mają tendencję do ucieczki, widząc, że ktoś wraca do nich na zasadzie wzajemności.

7 – Twoje opinie są niepodważalne

Wampiry bywają bardzo oceniające. Czują się zdolni wydawać opinie w prawie każdym temacie. Ich przekonania są najczęściej sztywne, a postrzeganie świata czarno – białe.

Pamiętaj, że opinia, która nie umacnia kogoś, jest energetycznym atakiem na tę osobę.

8 ? Manipulujesz emocjami

Potrafisz świadomie wywołać oczekiwaną reakcję? Zdarza Ci się celowo wykorzystywać swoją wiedzę, aby inni przy Tobie uważali się za niekompetentnych lub niewykształconych? Dowartościowujesz się porażkami innych?

Wampiry mają nieopisaną umiejętność wychwytywania cudzych słabych stron lub odkrywania ich kompleksów. Są w stanie idealnie poprowadzić rozmowę np. o zdrowym odżywianiu czy ćwiczeniach mających wpływ na atrakcyjność, tylko po to by ich ?ofiara?, mająca problem z lekką nadwagą, poczuła się niekomfortowo. W ten sposób zwiększają własny przepływ energii, karmiąc się słabościami innych i podnosząc tym samym mniemanie o sobie.

9 ? Patrzysz na świat pesymistycznie

Pomyśl o swoich interakcjach z innymi osobami i zastanów się, czy nie za często używasz innych jako księgi skarg i zażaleń?

Wampiry energetyczne są negatywnymi myślicielami i narzekają na dosłownie wszystko.

Obwiniają pogodę za swój zły nastrój. Męża za za niski stan portfela. Dzieci za niespełnione aspiracje. Sąsiada za pękniętą rurę. Proste pytanie ? co słychać? ” generuje ich niekończące się skargi i żale. Oczekują, że ich słuchacze zawsze będą trzymać ich za rękę, prowadząc we właściwym kierunku.

Chociaż wampiry energetyczne swym zachowaniem pozbawiają energii innych, to nie znaczy, że są „złymi” osobami. Czasem mogą być tylko bezradnymi ludźmi z zaburzoną samooceną i wiarą we własne możliwości.

Również bycie ofiarą wampira energetycznego nie jest całkiem jednostronne. Są ludzie, którzy mają silną potrzebę wspierania innych, odkrywania przed nimi pozytywów czy bycia dla nich kotwicą bezpieczeństwa. Niektórych wymiany z wampirem energetycznym satysfakcjonują lub wierzą, że spełniają ich cel życia

Najważniejszym jest, by pomagając innym, zachęcać ich zawsze do samowystarczalności!

10 Replies to “9 znaków świadczacych, że możesz być wampirem energetycznym”

  1. Wszystkie wampiry to ludzue zabirzeni psychicznie. Oni widza swiat inaczej niz my. To oni sa calym zlem tego swiata. Wuezienia sa nimi przepelnione.

  2. ehhh ludzie nie wampiry sami nie jesteście lepsi bo siebie nawzajem ogrzewacie blaskiem doskonałości, a ci ludzie mają problem szukają pomocy, nie to nie są wampiry, to wy jesteście egoistami i odstawiacie wszystko na bok nie każdy jest silny i mocny psychicznie

  3. Wszystkie artykuly na temat wapirow energetycznych, ktore do tej pory przeczytalam byly na temat 'jak je rozpoznac, jak sie przed nimi bronic, jak czym predzej zerwac relacje’. Dziekuje wiec za artykul napisany od strony wapira. Chcialabym sie dowiedziec, jak z wampirem zyc i nie tracic energii, nie tracic siebie, a moze i przy okazji pomoc wampirowi, w koncu to tez czlowiek i to najczesciej ze smutna przeszloscia.

  4. Czułam, iż niektórzy ludzie są „inni”. Po spotkaniu z nimi brakowało mi sił i chęci do zrobienia czegokolwiek. Przez przypadek, myszkując w księgarni trafiłam na książkę „Wampiry energetyczne. Jak je rozpoznać i uwolnić się od szkodliwych relacji” A może to nie był przypadek…. Przeczytałam i teraz już wiem, kogo powinnam unikać.

    1. Dziwne a zarazem fascynujące. Byłam w kompletnym szoku że to wszystko co czytam to wypisz wymaluj ja!

  5. Znam parę osób, które wysysają ze mnie moją energię. Odizolowałam się od nich lecz w dalszym ciągu, kiedy je spotyka, chce mi się z nerwów rzygać. Dosłownie. Na szczęście, dla mnie i innych, z tego co tu piszesz, ja do nich nie należę 🙂

Jak podobał Ci się artykuł?