friends with benefits

Friends with benefits, 8 głównych reguł przyjaźni z korzyściami.

Nasze społeczeństwo ulega znacznym zmianom. Związki i małżeństwa ze względu na poziom emocjonalnych, umysłowych i finansowych inwestycji, których potrzebują, zaczynają być wypierane poprzez luźne układy tzw. przyjaźnie z korzyściami (friends with benefits) lub relacje typu seks-przyjaciele.

Coraz więcej ludzi, obciążonych codzienną gonitwą za nieustannym podnoszeniem swojej pozycji ekonomicznej i społecznej, stały związek postrzega jako dodatkową odpowiedzialność. Prócz realizowania ambicji, pojawia się również potrzeba wolności i indywidualności, którą zdaniem niektórych, stała relacja znacznie ogranicza. 

Rewolucja seksualna!

friends with benefits
Nie tak dawno nie można było bezkarnie epatować swoją orientacją seksualną ani upodobaniami w tym zakresie. Był to swego rodzaju temat tabu. Obecnie zasoby Internetu i dostępność do aplikacji czy portali randkowych, sprawiają, że jeśli tylko zaczniemy szukać możliwości skorzystania z jednorazowego seksu bez zobowiązań, znajdziemy je bez większego wysiłku.

Warto jednak mądrze wybierać swoich partnerów seksualnych. Przyczyn jest wiele. Po pierwsze-emocjonalność człowieka, po drugie-bezpieczeństwo. Ryzyko gwałtu, doznania krzywdy, choroby weneryczne, ewentualna ciąża, czyli sytuacje, z których skutkami trzeba będzie borykać się przez wiele lat lub całe życie.

Odpowiedzią na tego typu potencjalne zagrożenia jest układ, w którym jedna osoba zaspokaja zarówno potrzebę seksu, jak i przyjaźni. Choć friends with benefits można porównać do tego, co niosą ze sobą luźne związki, akcent w tej relacji kładziony jest bardziej na przyjaźń-ludzie przywiązują się do siebie.

Poniżej prezentujemy 8 najważniejszych zasad przyjaźni z korzyściami, o których warto pamiętać, aby upewnić się, że nikt nie ucierpi w trakcie trwania tej relacji.

1. Nie zakochujcie się!

Na podstawie najnowszych badań, aż 65% osób będących w wolnych związkach, najbardziej obawia się możliwości rozwinięcia uczuć u jednego z partnerów.

Jeśli zdecydowaliście się na typ relacji będącej jedynie przyjaźnią z korzyściami, od razu zaprogramujcie swoją głowę, ale także i serce, tylko i wyłącznie na niezobowiązującą zabawę. Jeśli chcecie wejść w tego typu nieformalny związek, musicie zaakceptować, że prawdopodobnie nie ma on większej przyszłości.

Przeczytaj także: Toksyczna miłość 8 najczęściej występujących sygnałów alarmowych

2. Ustalcie zasady

Wspólne ustalenie zasad pozwoli Wam od początku zrozumieć, do jakiego rodzaju relacji wchodzicie. Zdefiniowanie tej relacji, jako jedynie przyjaźni, w której regularnie chodzicie ze sobą do łóżka, pomoże Wam również wyznaczyć zdrowe zasady wzajemnego funkcjonowania. Unikniecie sytuacji, w której jedna ze stron będzie oczekiwała elementów pojawiających się w normalnym związku, takich jak: pamięć o rocznicach, randki, wspólne wypady do kina, wyjazdy za miasto w weekendy czy wakacje.

Dodatkowo ustalcie jakich granic nie chcecie przekraczać, angażując się w drugą osobę oraz jakie macie oczekiwania względem ewentualnej mnogości podobnych relacji ze strony partnera.

3. Zrozumcie, że relacja tego typu jest ograniczona czasowo

Przyjaciel z korzyściami ma okres przydatności do spożycia. Jesteście ze sobą, zazwyczaj tak długo, jak długo trwa Wasza dobra zabawa. Niezależnie od tego, czy jedno z Was poznało w swoim życiu kogoś innego, czy poziom wzajemnego zainteresowania seksualnego opada, bądźcie gotowi do spokojnego zakończenia relacji i przejścia do czegoś lub kogoś innego.

Seks partnerzy powinni doskonale wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby iść dalej swoją już drogą.

4. Bądźcie ze sobą szczerzy

Jeśli naprawdę chcecie uniknąć większych dramatów, podobnych do tych pojawiających się w zwyczajnym związku, utrzymujcie otwarte linie komunikacji. Słuchajcie się wzajemnie, wyrażajcie jasno swoje pragnienia. Pamiętajcie, że Wasze potrzeby i oczekiwania mogą się zmieniać wraz z upływającym czasem.

Uczciwość jest jedną z najważniejszych zasad. Jeśli związek staje się toksyczny dla któregokolwiek z Was lub nie jesteście już zainteresowani jego kontynuacją, to skończenie go przez rozmowę jest naprawdę najlepszym i godnym szacunku posunięciem.

Oboje musicie być zgodni z wynikiem końcowym.

5. Bądźcie świadomi, że tego typu relacja może zniszczyć Waszą przyjaźń

Jeśli na swojego seks partnera faktycznie wybieracie swojego najlepszego przyjaciela, musicie być świadomi ryzyka utraty tej osoby. Jeśli któreś z Was, podejmie kilka pochopnych decyzji, zaangażuje się mocniej lub zwyczajnie w Waszą relację wkradnie się niezręczność, może to narazić Waszą dotychczasową przyjaźń.

Seks nie powinien mieć nic wspólnego z Waszą przyjaźnią i nigdy nie powinien na nią wpływać. Jednak nasza emocjonalność i rzeczywistość, w której się obracamy, potrafi często tworzyć niespodziewane, skomplikowane sytuacje. Kiedy związek friends with benefits się kończy, obie strony pozostają z pustką. Z jednej strony traci się przyjaciela, z drugiej-partnera seksualnego.

Przeczytaj także: Seks na pierwszej randce?

6. Bądźcie otwarci na eksperymenty

Jeśli decydujecie się na relację typu przyjaźń z korzyściami, jest to idealny czas, by wypróbować wszystko, czego wstydziliście się wypróbować ze swoimi poprzednimi partnerami.

Głównym celem posiadania seks partnera jest niesamowity, satysfakcjonujący seks. Chodzi o zabawę, uwolnienie swoich najskrytszych fantazji erotycznych i łamanie wszystkich niegrzecznych zasad. Bawcie się dobrze, puszczając nieco wodzę fantazji.

friends with benefits

6. Zabezpieczajcie się!

Zawsze! Cała idea, która kryje się za przyjaźnią z korzyściami, polega na tym, że nie ma żadnego zobowiązania długoterminowego. W takim przypadku zastosowanie ochrony jest najważniejsze. Nie tylko pozwoli uniknąć konsekwencji wspólnego wejścia w rolę rodzica, zabezpieczy Was to również w kontekście chorób przenoszonych drogą płciową. Jest to kluczowa kwestia, gdy uprawiacie seks z kimś, kto niekoniecznie musi być monogamistą.

7. Zachowajcie tę relację tylko dla siebie

Pamiętajcie, że Wasza seks relacja jest zapewne tymczasowa, co oznacza, że nie ma większego powodu, by wzajemnie przedstawiać się rodzinie. Niewygodna będzie dla Was sytuacja, w której najważniejsi ludzie w Waszym życiu zaczną dopytywać się o szczegóły Waszego związku. Zbyt intymne dzielenie się szczegółami jest często receptą na katastrofę.

8. Utrzymujcie swoje oczy i serca otwarte na nowe związki

Liczne badania pokazują, że ludzie, którzy są zakochani, są o wiele szczęśliwsi niż ci, którzy tworzą jedynie luźne relacje. To, że chwilowo spełniacie się seksualnie, nie powinno Wam zamknąć możliwości znalezienia kogoś, z kim chcecie spędzić życie.

Zobacz także: Sekrety szczęśliwych, długoletnich związków ? 10 sprawdzonych lekcji miłości

W całej koncepcji przyjaźni z korzyściami najważniejsze jest podejście, bazujące na realnym określeniu, czego w danej chwili poszukujemy w życiu. Jeśli potrzebujemy jedynie satysfakcji fizycznej, tego typu relacja jest idealna. Jeśli jednak poszukujemy kogoś wyjątkowego, z kim chcemy dzielić swoje sukcesy i najlepsze chwile w życiu to zdecydowanie nie warto tracić czasu i emocji na friends with benefits. Tego typu spełnienie zapewni nam jedynie szczera, odwzajemniona miłość!

One Reply to “Friends with benefits, 8 głównych reguł przyjaźni z korzyściami.”

Jak podobał Ci się artykuł?