związki na odległość

Co najczęściej niszczy związki na odległość?

Związki na odległość sprawiają, że para ma więcej emocjonalnych prób i przeszkód niż przeciętny związek, a przetrwanie może wymagać naprawdę solidnego wypracowania zasad budowania i życia w tego typu związku. Badania wykazały, że większość związków, które dzieli spory dystans, kończy się niepowodzeniem po nieco ponad 4,5 miesiąca.

Jeśli zatem myślisz o nawiązaniu relacji na odległość lub obecnie jesteś w takim związku, sprawdź najczęstsze przyczyny, które wpływają na rozpad związków na odległość.

Co najczęściej niszczy związki na odległość?

związki na odległość

Niepewność i brak planów na przyszłość

Jedną z rzeczy, która zabija związki na odległość, jest ciągła niepewność wszystkiego. To często pojawiające się pytania w Twoje głowie: „Czy druga strona jest mi wierna?” „Czy nadal czuje do mnie to samo, co wcześniej?” „Czy to wszystko jest tego warte?”

Im dłużej jesteście od siebie oddaleni, tym częściej te niepewności mogą przerodzić się w uzasadnione kryzysy egzystencjalne. Dlatego, gdy nawiązujesz związki na odległość, musisz mieć pewność, że to sytuacja przejściowa. Ważne jest, aby zawsze mieć jakąś randkę, na którą oboje z niecierpliwością czekacie. Mogą to być również inne ważne momenty w życiu-ubieganie się o pracę w mieście drugiej osoby, szukanie wspólnego mieszkania na przyszłość czy wspólne wakacje.

W chwili, gdy przestaniesz mieć jakiś kamień milowy, na który możesz czekać, pozostanie Ci jedynie tęsknota za drugą osobą.

 

Brak uczciwości w rozmowach i wzajemnego zrozumienia

Związki na odległość = UCZCIWOŚĆ! Swobodna możliwość poinformowania partnera o swoich uczuciach: frustracji, samotności, rozczarowania lub smutku, wywołanych przez dzielącą Was odległość, ma kluczowe znaczenie dla utrzymania poczucia intymności między Tobą a Twoim partnerem. Jeśli nie jesteś w stanie jasno komunikować swoich emocji, pozwalasz im narastać, ryzykując moment, w którym wyrzucisz je w destrukcyjnej eksplozji podczas następnego kontaktu z drugą stroną. Nie będzie to z pewnością zachowanie konstruktywne lub w żaden sposób pomocne dla Twojego związku.

Przeczytaj także: Jak utrzymać związek na odległość?

Różowe okulary

Związki na odległość sprawiają, że kiedy mamy ograniczony fizyczny kontakt ze sobą zaczynamy przyjmować różnego rodzaju założenia lub osądy, które często są albo przesadzone, albo całkowicie błędne. O wiele łatwiej jest stworzyć wyidealizowany obraz swojej ukochanej osoby, gdy nie widzisz żadnych jej codziennych wad lub słabości (np. brudne skarpetki na środku pokoju, złe nawyki, krępujące chwile). Badania potwierdziły ten fakt, gdy naukowcy odkryli, że pary w związkach na odległość są bardziej skłonne do oglądania zachowań swoich partnerów przez różowe okulary.

Przeczytaj także: Pozytywne strony życia w związkach na odległość

związki na odległość

Brak zaufania

Zaufanie jest oczywiście kluczem do każdego zdrowego i udanego związku, ale jest absolutnie niezbędne, jeśli chodzi o związki na odległość. Przy dzielącej odległości, zdarza się, że w niektórych przypadkach ludzie stają się szalenie zazdrośni lub irracjonalnie zaborczy, ponieważ postrzegają każdą przypadkową wycieczkę towarzyską jako potencjalne zagrożenie dla swojego związku.

Jeśli masz wątpliwości lub problemy z zaufaniem, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego tak się czujesz. Porozmawiaj ze swoim partnerem, posłuchaj, co ma Ci w tej kwestii do powiedzenia, aby móc znaleźć sposoby na wspólne uspokojenie lub pozbycie się nieufności.

Jakie problemy pojawiły się w Waszych związkach na odległość? Dajcie koniecznie znać w komentarzu!

BIBLIOGRAFIA:

Pozostawanie w kontakcie: badanie zachowań związanych z utrzymaniem relacji w związkach na odległość 

Jak podobał Ci się artykuł?