wsparcie

Kto Cię wspiera w Twojej drodze do sukcesu?

Dążysz do osiągnięcia czegoś istotnego w swoim życiu? Pragniesz odnieść sukces? Realizujesz jakieś wspaniałe przedsięwzięcie? Masz plan na własne wzniosłe idee, które chcesz wdrożyć w życie?

Jak brzmi odpowiedź na te pytania?

Jeśli bez zastanowienia powiesz TAK, można założyć, że jesteś osobą ambitną, a więc zmierzasz w kierunku urzeczywistnienia własnych celów. Jeśli marzą Ci się natomiast szybsze rezultaty, warto przyjrzeć się kwestii Twojego otoczenia i systemu wsparcia, jakie Ci oferuje.

System wsparcia – działanie w grupie

Nie jest żadną niespodzianką, że za każdym wielkim sukcesem stoi działanie grupowe. W pojedynkę człowiek albo osiągnie zamierzony cel po naprawdę bardzo długim okresie zmagań i wycieńczającej harówki, albo nie osiągnie go wcale. Praca zespołowa ma wielkie znaczenie w każdym przedsięwzięciu. Jednak niniejszy artykuł nie będzie dotyczył stricte pracy zespołowej – ma raczej na celu pobudzić Cię do zastanowienia się nad tym, kto Cię otacza i czy ludzie, z którymi przebywasz na co dzień, naprawdę Cię wspierają.

wsparcie

Bezcenny system wsparcia

Zadaj sobie w tym momencie niezwykle ważne pytania:

Czy czuję się komfortowo z ludźmi, którzy są wokół mnie i czy ich obecność ma jakikolwiek wpływ na moje życie? Jakby wyglądał mój świat, gdyby ich zabrakło? Czego by mi najbardziej brakowało?

Naprawdę szczere odpowiedzi na te pytania są niezwykle istotną sprawą w kwestii Twojego dalszego rozwoju. Zbudowany przez Ciebie system wsparcia społecznego, zapewnia Ci komfort psychiczny, niezmiernie ważny w realizacji wszelkich celów. Ten komfort mogą jednak dostarczyć tylko ludzie, którzy szczerze Cię dopingują i są z Tobą w każdej chwili – tej lepszej, jak i gorszej – dając tym samym znać, że nieustannie wierzą w Ciebie.

Jak wygląda to u Ciebie? Możesz śmiało powiedzieć, że masz w gronie najbliższych Ci osób takich wspaniałych ludzi? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to należy Ci szczerze pogratulować. Stworzenia sobie sprzyjającego środowiska niektórym zajmuje całe życie. W innym przypadku może dobrze byłoby się zastanowić nad zmianami pod tym względem?

Świadomy wpływ na własne otoczenie

Możesz w tym momencie pomyśleć, że byłoby czymś niestosownym odciąć się od ludzi, którzy są w Twoim otoczeniu i których co prawda lubisz, a którzy w zasadzie nic znaczącego do Twojego życia nie wnoszą. I owszem, jest to zawsze dylemat. Takie decyzje nigdy nie należą do łatwych, jednak dobrze byłoby spojrzeć na ten temat pod kątem samego siebie, ponieważ tutaj chodzi właśnie o Ciebie i o  jakość Twojego życia. Kiedy pragniesz osiągnąć sukces i masz jakieś ambicje, to dobrze byłoby dać sobie samemu szansę – zwiększysz szansę na powodzenie, otaczając się ludźmi pozytywnie myślącymi i kreatywnymi. Pamiętaj, że w momencie, w którym decydujesz się odnieść sukces, wchodzisz na inną ścieżkę. Ludzie, z którymi przebywasz, mogą rozpraszać Twoją uwagę, powstrzymywać Cię przed kolejnymi krokami, upewniając się, że cały czas jesteś na tym samym poziomie, co oni. Jakkolwiek możesz ich dalej lubić, tak zastanów się nad tym, gdzie takie znajomości Cię naprawdę zaprowadzą?

Może Cię zainteresuje? Odczuwasz przytłoczenie? Oto lekarstwo!

Szukaj nowych znajomości

Być może, niełatwo jest dla własnego dobra zakończyć stare znajomości, jednak wiąże się z tym wielki pozytyw. Masz więcej przestrzeni i czasu, który możesz poświęcić na poszukiwanie ludzi kreatywnych, mających pasje, cele w życiu, nastawionych na działanie i myślących pozytywnie.  Ludzi, którzy pragną  sukcesu tak samo jaki i Ty, Twojego nowego, inspirującego systemu wsparcia. Razem będziecie napędzać się do działania i wzajemnie motywować.

Budując swoje nowe systemy wsparcia, pamiętaj także, że Ty również jesteś ich częścią dla innych. Bądź taką osobą, którą sam chciałbyś mieć za przyjaciela. Odnoś sukcesy i pomóż osiągnąć je innym.

Jak podobał Ci się artykuł?