przyszłość

Gdy myśli o przeszłości, zakłócają odbiór teraźniejszości

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek pozwolić, by Twoje niepowodzenia doprowadziły Cię do miejsca, w którym czujesz się zrezygnowana/y? Czy masz ochotę się poddać, ponieważ wydaje Ci się, że jesteś skazana/y na porażkę?

Nie zatracaj się w przeszłości. Wieczne analizowanie swoich sposobów postępowania, tęsknota za ludźmi czy miejscami i wracanie myślami do przeszłości, utrudnia dostęp do właściwego odbierania teraźniejszości. Wczorajsze niepowodzenia nie dyktują Twoich obecnych ani przyszłych działań. W każdej chwili możesz zmienić kierunek swojego życia, zmieniając swoje spojrzenie z negatywnego na pozytywne.

przyszłość

  • Jak odczytujesz napis ze zdjęcia powyżej?
  • Gdzie zakotwiczone są Twoje myśli?
  • Przyszłość czy przeszłość?

To, co stało się w przeszłości, jest już za Tobą

Aby żyć w pełni w teraźniejszości i odpowiednio zaplanować przyszłość, musisz wyciągnąć wnioski z przeszłości, a następnie zamknąć wszelkie bolesne wspomnienia w szufladzie niepamięci.

Pamiętaj zawsze, że porażka jest podstawą sukcesu. Jak mawiał Napoleon Bonaparte ?Nie myli się ten, kto nic nie robi?. Jednak, gdy dojdziesz do momentu, w którym jesteś w stanie wyciągnąć realną naukę z doświadczeń z przeszłości, czas popełniony błąd zwyczajnie zapomnieć.

Ucz się na swoich błędach, ale zostawiaj je w przeszłości.

Zwolnij przeszłość, mocno trzymaj się teraźniejszości i przygotuj się do swoich działań w przyszłości. Liczy się to, co robisz dzisiaj i każdego następnego dnia.

Przeczytaj również:

Analiza błędu, czyli przewidywanie konsekwencji następnych działań

Nauka na błędach – 5 sposobów by wyciągnąć z nich właściwe wnioski

Skoncentruj się na chwili obecnej

Nie możesz zmienić przeszłości i nie masz możliwości przewidywania przyszłości. Dlatego ważne jest, abyś skupił się na tu i teraz, aby ustalić pozytywną perspektywę. Jakie zmiany możesz wprowadzić dzisiaj, aby poprawić swoją samoocenę? Martwienie się tym, co ma nadejść, spowoduje tylko niepotrzebny stres. Jeśli skupisz się na tu i teraz, możesz przygotować się do wszystkiego, co stanie Ci na drodze.

silny umysł

Nie obawiaj się próbować na nowo

To, że raz Ci nie wyszło, nie oznacza to, że taki sam stan będzie się utrzymywać do końca Twoich dni. Kotwicząc swoje emocje w pojedynczych niepowodzeniach w przeszłości, obawiając się odrzucenia w przyszłości, nie możesz w pełni czerpać radości z teraźniejszości.

Jeśli zakochałaś/eś się bez wzajemności, nie oznacza to, że nie zasługujesz na miłość w przyszłości. Może zwyczajnie osoba, w której stronę adresowałaś/eś swoje uczucia, nie była tą właściwą?

Jeśli nie udało Ci się zakwalifikować do dalszego etapu rekrutacji, na swoją wymarzoną posadę, to nie dlatego, że się do tego nie nadajesz albo jest 350 innych mądrzejszych osób. Może zwyczajnie Twoje CV nie prezentowało w jasny sposób wszystkich Twoich umiejętności lub potrzebujesz jeszcze czasu, by zdobyć kwalifikacje na dane stanowisko?

Jeśli Twój przyjaciel trzy razy z rzędu odmówił wspólnego wypadu do kina, to nie dlatego, że już Cię nie lubi. Może zwyczajnie przeżywa nieco bardziej zabiegany okres w swoim życiu lub musi obecnie skoncentrować się na sobie?

Nie baw się w przepowiadanie przyszłości. Opieraj się na faktach i realnej sytuacji, wystrzegając błędnego myślenia opierającego się na stronniczych przekonaniach, wyniesionych z przeszłości o sobie i otaczającym świecie.

Nie bój się!

Identyfikacja zbliżających się niebezpieczeństw poprzez skojarzenia z wydarzeniami, które miały miejsce w przeszłości, jest ważna dla naszej samozachowawczości. Jednak, kiedy nasze życie jest podyktowane negatywnymi myślami i emocjami związanymi z przeszłymi wydarzeniami i potencjalnymi przyszłymi rezultatami, spokojne zakorzenienie się w teraźniejszości staje się coraz trudniejsze. W przyszłość patrzymy z niepokojem i lękiem.

Tymczasem, wszystko, co spotkało Cię w przeszłości, czyni Cię silniejszą/ym w przyszłości.

To, że się stresujesz, obawiasz, czy masz czasem trudne dni, jest zupełnie naturalne, a co więcej ludzkie. Gdyby dążenie do wszelkich sukcesów było łatwe, wszyscy bylibyśmy ludźmi sukcesu.

Porzuć lęki i obawy z przeszłości, by iść naprzód ze swoimi marzeniami.

Jak podobał Ci się artykuł?