jak się ponownie zakochać

Jak się ponownie zakochać w swojej drugiej połowie?

Każdy związek wcześniej lub później przeżywa chwile, w których rutyna i monotonia dnia codziennego wpływają na osłabienie poziomu emocjonalnego relacji. Nawet w chwilach, gdy teoretycznie czujemy, że wszystko jest w porządku, zdarzają się momenty, gdy czujemy się mniej związani z naszymi drugimi połówkami. Jak się ponownie zakochać w sobie nawzajem?

 

Pomijając sytuację, gdy nasza miłość jest bardziej rozsądną decyzją niż uczuciem, stany zmniejszonej uważności na partnera lub jego potrzeby są całkowicie normalne. Również normalne jest to, że osoba, która kiedyś powodowała przyśpieszone kołatanie naszego serca, może teraz przyspieszyć bicie serca z całkiem niewłaściwych powodów!

Jak jednak wypełnić emocjonalną lukę w relacji? Jak sprawić, by nasz związek na nowo odżył wskrzeszony euforią podobną do tej pojawiającej się na początku relacji? Podpowiadamy!

 

Jak się w sobie nawzajem ponownie zakochać?

Proste sposoby na ponowne wzbudzenie uczucia miłości w związku

 

jak umocnić związek

Zacznij od siebie

Zastanów się głębiej, z czego może wynikać obecna sytuacja Twojego związku. Ustal, czego konkretnie brakuje Ci w Twoim związku. Więcej zainteresowania, intymności, więcej wolności, więcej wsparcia? Przyznaj się uczciwie, jakie błędy popełniasz Ty w relacji? Które Twoje zachowania wymagają ewentualnej zmiany? Jeśli zaczniesz modyfikować swoje zachowanie, często może to zapoczątkować zmiany w drugiej osobie.

 

Naucz się na nowo rozmawiać i słuchać swojej drugiej połówki

Żyjecie otoczeni swoją codziennością. Obowiązki jak praca, nauka, dom czy życie rodzinne wypełniają Wam cały dostępny czas. Jest również szansa, że trzymacie się każdego słowa lub obietnicy złożonej sobie w przeszłości. Kiedy ostatnio zaktualizowaliście względem siebie swoje przemyślenia, opinie, odczucia na temat tego, co jest dla Was ważne? Aby na nowo wzbudzić płomień w Waszym związku, zachęcajcie się wzajemnie do podzielenia się myślami, które Wam towarzyszą. Nie oceniajcie zachowań, wsłuchujcie się w emocje. Skuteczna komunikacja w związku naprawiła niejedną relację.

 

Nie unikaj intymności

Zarówno seks, jak i bliskość fizyczna są niezwykle ważnymi elementami podstawowymi związku. Pomagają budować i umacniać wzajemną intymność, głębsze przywiązanie do siebie. Sprawiają, że stajemy się bardziej wrażliwi na potrzeby drugiej osoby.

Jeśli jednak Twoja ochota na seks jest chwilowo osłabiona, zaplanuj atrakcje/niestandardowe randki zwiększające pożądanie seksualne i prawdopodobieństwo, że będziesz mieć satysfakcjonujący seks.

 

Doceniaj i podkreślaj dobre strony

Miłość nie musi być serią wielkich gestów. Często jest to suma tych małych rzeczy, które łączą ludzi i pielęgnują relacje. Każdy z nas lubi być zauważanym i komplementowanym. Pokaż swojemu partnerowi/partnerce, że doceniasz to, co dla Ciebie robi. Wdzięczność oraz wzajemne uznanie swoich działań może być potężnym katalizatorem pozytywnych zmian, które wzmocnią Waszą więź.

 

jak sie ponownie zakochać?

Zobacz także: Kryzys w związku – jak go przetrwać i umocnić relację?

 

Zrób coś innego

W naszym codziennym życiu istnieje niezliczona ilość okazji, aby ożywić swój związek. Wyrwij się z rutyny i przyjętych do tej pory przez Was schematów. Uściskaj nieoczekiwanie. Dołącz miłą kartkę do przygotowanego lunchu do pracy, kup drobny prezent zupełnie bez okazji. Staraj się również planować nowe wspólne aktywności. Weekendowy wypad za miasto, randka w formie kolacji w nowo otwartej knajpie, czy np. wspólne gotowanie hiszpańskich potraw. Wszystko, co nowego będziecie robić razem, przybliży Was do siebie, dostarczając nowych doznań i późniejszych wspólnych wspomnień.

 

Szybko rozwiązuj konflikty

Zaakceptuj fakt, że nikt z nas, nie jest istotą idealną i niezawodną. Wszyscy popełniamy błędy, szczególnie w naszych związkach. Relacje nigdy nie są proste. Nauka szybkiego rozwiązywania problemów w związkach, jak i przebaczania jest niezwykle istotna. Zwróć uwagę na sposób komunikacji. Unikaj sformułowań „ty to zawsze”. Stawiaj na zaakcentowanie swoich odczuć w danej sytuacji. Nieprzemyślane rzucanie słowami lub upokarzanie się nawzajem nie jest dobrym pomysłem.

Naucz się też czasem odpuszczać. Drobne spory, potrafią ciągnąć się w nieskończoność, przy stałym udowadnianiu sobie wzajemnych racji. Wolicie być szczęśliwi, czy wolicie mieć zawsze rację?

 

Zostaw sobie przestrzeń

Wspólne spędzanie czasu jest ważne, ale także dajcie sobie nawzajem przestrzeń do rozwoju. Poświęć czas na pielęgnowanie i szanowanie własnych potrzeb, robienie tego, co kochasz i co Cię pasjonuje. Nie rezygnuj ze swojego poczucia siebie. Jeśli odczuwasz zadowolenie z siebie, włożysz w związek swoje najlepsze ja.

Jak podobał Ci się artykuł?