czas

Dlaczego wypełniasz swój czas rzeczami, które nie mają znaczenia?

Prócz śmierci i podatków jedno w życiu jest pewne. Czas, który masz, na pewno upłynie.

Zastanów się, jak się czujesz, gdy budzisz się rano i otwierasz oczy?

  • Czy Twój puls przyspiesza, a mózg szaleje? Myślisz już o wszystkim, co musisz dzisiaj zrobić, ale boisz się, że tego nie osiągniesz?
  • A może przygotowujesz się do kolejnego dnia, identycznego, jak każdy inny w tym tygodniu, miesiącu, czy roku? Podążasz za doskonale znanym Ci już schematem. Nie spodziewasz się niczego niezapowiedzianego, mało co, może Cię faktycznie zaskoczyć?

Czy możesz sobie wyobrazić szczęśliwsze, bardziej spontaniczne i autentyczne życie, które wydaje Ci się nie tylko fascynujące, ale i dla Ciebie właściwe? Czas, który pozwoli Ci uwolnić się od szarej rutyny i wprowadzić w Twoją dotychczasową codzienność pełnie żywych, różnorodnych kolorów?

Przechodzenie przez własne życie, nie biorąc w nim jednocześnie większego udziału, sprawia, że stajemy się uwięzieni w swoim ciele. Mamy marzenia, aspiracje, cele, i nie robimy nic, by je w pełni zrealizować. Pozwalamy, by strach przed ewentualnym ryzykiem, jakie niesie za sobą zmiana, paraliżował i kontrolował każdy nasz ruch. Sami dusimy własną kreatywność, działając zgodnie z bezpiecznymi schematami.

Opanuj swój strach przed zmianą

Jeśli myśli o zmianie pracy, poznawaniu nowych ludzi lub np. wystąpieniach publicznych sprawiają, że przechodzą Cię zimne dreszcze, czas popracować nad własnymi lękami. Nie doświadczysz nowych rzeczy, jeśli ze względu na własne ograniczenia, nie będziesz podejmować nowych aktywności.

Wiele osób rezygnuje z podejmowania jakichkolwiek działań tylko dlatego, że zakładają, że droga utartymi, znanymi już schemat jest znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza.

I jest w tym dużo prawdy. Jeśli podążamy znanymi już ścieżkami, doskonale wiemy, dokąd dojdziemy. Co, jednak jeśli nie prowadzą one w miejsca, w których chcielibyśmy być?

Niepodejmowanie wyzwań z uwagi na pojawiający się strach przed nieznanym, ogranicza nasze możliwości czerpania z życia tego, co najlepsze. Skraca Ci również dostępny czas, na przeżycie wielu fantastycznych momentów. Jeśli ze względu na strach, nie robimy tych rzeczy, które chcielibyśmy robić, gdzie będziemy w ciągu następnego roku, pięciu czy dziesięciu kolejnych lat? Jakie będzie wyglądało nasze życie?

Pokonaj lęk przed nieznanym, przekształcając nowe sytuacje w coś znanego. Przetestuj metodę oswajania lęków według Tima Ferrissa. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

pozytywne myślenie

Wykorzystaj swój czas, formatując swoje myśli

Czy zdarza Ci się, że wmawiasz sobie, że ?nie jestem wystarczająco dobra/y?, ?jestem gruba/y?, ?nie jestem wystarczająco inteligentna/y? i ?zawiodę?? Przestań myśleć negatywnie.

Uwierz w swoją wartość i godność, w swój talent, zdolności i możliwości, jakie są przed Tobą. Uwierz w życie pełne miłości, radości i szczęścia (bla, bla, bla 😉). I choć brzmi to, jak słusznie wyśmiewana, słynna fraza ?jesteś zwycięzcą?, tego typu pozytywne myślenie w kontekście planowania przyszłości ma swój prosty cel. Wierząc w siebie, znacznie podnosisz poziom swojej samooceny, która pcha Cię odważnie do przodu. UWAGA! Jeśli jednak po głębszej analizie nie dostrzegasz w sobie żadnych potencjalnych talentów, czy umiejętności, w które warto, by było faktycznie uwierzyć, najwyższy czas na ich znalezienie. Nie pozwól, by życie przeciekało Ci przez palce. Zacznij się czymś interesować, zacznij inwestować w swój rozwój. Nie każdy oczywiście musi mieć jakieś hobby, ale każdy powinien mieć jakieś umiejętności, na których może w życiu bazować.

Zobacz także: Oszukujesz się pozytywnym myśleniem?

Otaczaj się właściwymi ludźmi

To, z jakimi ludźmi spędzasz większość czasu, w dużej mierze przekłada się na sposób Twojego myślenia, zachowania oraz odbierania otaczającej Cię rzeczywistości. Jeśli Twoi najbliżsi znajomi, nieustannie zatracają się w coraz to nowych dramatach, widzą świat jedynie przez pryzmat mogących wydarzyć się nieszczęść, Ty również stajesz się wyczulona/y na pojawiające się wokół Ciebie negatywne emocje. Jeśli chcesz być nieco szczęśliwszą i pozytywną osobą, poszukaj wokół siebie pozytywnych i otwartych ludzi, którzy wierzą w siebie oraz uwierzą w Ciebie. Tego typu znajomości poszerzą Twoje horyzonty, dodadzą Ci śmiałości i odwagi do podejmowania kolejnych decyzji.

odmowa

Obudź swoją kreatywność

Kreatywność to potężne narzędzie, które pomaga każdemu, od rodzica próbującego znaleźć nowe rzeczy, aby zainspirować swoje dzieci, przez małego biznesmena szukającego nowego kierunku, po pisarza lub artystę, który utknął w czarnym punkcie, szukając natchnienia. Otaczaj się inspiracją, stymulujące środowisko może ułatwić twórczy proces myślenia.

Śmiało wprowadzaj w swoje życie odwagę, spontaniczność i elastyczność.

Nieustannie poszukuj inspiracji i sam/a inspiruj innych. Nie bój się działać i myśleć kreatywnie, dochodząc do krawędzi Twoich wewnętrznych granic i oporów.

Jak podobał Ci się artykuł?