mindcoaching.pl

5 naturalnych sposobów na utrzymanie energii

Brakuje Ci energii do codziennego, normalnego funkcjonowania?

Czujesz się zmęczony i osłabiony już w połowie dnia?

Nie możesz w pełni skoncentrować się na wykonywanym zadaniu czy pracy?

Piąta już dzisiaj kawa czy dwie puszki energetyków nie dodają Ci oczekiwanej energii?

Ten stan powtarza się dzień w dzień?

Nadszedł czas na zmianę Twojego stylu życia i naukę zarządzania własną energią!

Jeśli notorycznie dopada Cię stan nadmiernego wyczerpania, czujesz się zmęczony, zanim na dobre rozpoczniesz swój dzień lub przez większość czasu towarzyszy Ci senność, odbierasz właśnie pierwsze znaki od organizmu, że Twój codzienny poziom energii jest na wyczerpaniu.

Nasze ciało działa jak jeden wielki zbiornik energetyczny, który wciąż trzeba napełniać, by sprawnie funkcjonował. Zła dieta, brak snu czy brak aktywności ruchowej są podstawowymi błędami na prostej drodze do nieustającego spadku energii życiowej.

Konsekwencje takich zaniedbań szybko przekładają się na wszystkie Twoje strefy życia. Obniża się poziom Twojej produktywności, spada umiejętność logicznego myślenia, stajesz się bardziej podatny na choroby. Twój niski poziom energii ma również wpływ na Twoje relacje z innymi oraz poziom samozadowolenia z siebie.

Oto pięć naturalnych i zdrowych sposobów zwiększania poziomu Twojej codziennej energii.

1. Woda jako istotne paliwo

Zmęczenie, wyczerpanie czy migreny są jedną z pierwszych oznak odwodnienia. Ciało dorosłego człowieka składa się w 60% z wody. Nawet niewielkie spadki poziomu wody w Twoim organizmie mogą wpłynąć niekorzystnie na samopoczucie. Staraj się wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Pozwoli Ci to utrzymać właściwy metabolizm, oczyścić ciało z toksyn, a także przyśpieszy i wspomoże procesy trawienne.

2. Lepsza jakość snu

Podczas snu, Twój organizm regeneruje się, naprawiając szkody i uzupełniając ubytki energetyczne po całym dniu. Pilnuj, by Twój sen trwał nieprzerwanie przynajmniej 6-7 godzin. Zrelaksuj się na chwilę przed snem, unikając jednocześnie korzystania z urządzeń elektronicznych, stymulujących Twój mózg do dalszej aktywności. Przeczytaj książkę, weź odprężającą kąpiel lub zwyczajnie poleż myśląc o niebieskich migdałach.

3 . Właściwa dieta

Zdrowa dieta naturalnie napędza Twój system energetyczny. Jedz regularnie i mądrze.

Zbadaj możliwe alergie pokarmowe i wyeliminuj je z diety. Jeśli jesteś uczulony np. na gluten, białko czy niektóre cukry, Twoje ciało spala znacznie więcej energii, próbując je trawić i usunąć z organizmu.

Zmniejsz zużycie węglowodanów. Głównie unikaj tych znajdujących się w słodyczach, napojach czy przetworzonej żywności. Choć dają one chwilowy wzrost energii, jest to efekt bardzo krótkotrwały, a pojawiające się przy tym skoki poziomu cukru w Twoim organizmie, w rezultacie szybciej wysysają z Ciebie energię.

Przeczytaj także: Dekalog zdrowego odżywiania

4. Bądź aktywny fizycznie

Nieważne jak bardzo jesteś zmęczony, zmuś się do aktywności fizycznej. Z każdym dniem będzie Ci to przychodzić coraz łatwiej. Ruch wpływa nie tylko na poprawę Twojej kondycji, ale także utrzymuje Twój organizm w zdrowiu. Wzmacnia Twój system immunologiczny, obniża ryzyko wystąpienia licznych chorób w tym chorób serca i płuc, obniża ciśnienie i poziom cukru we krwi. Dodatkowo wszelkiego rodzaju ćwiczenia sprawiają, że zwiększa się Twoja wydajność umysłowa, wytwarzające się endorfiny mają wpływ na Twój nastrój, a poziom energii zostaje automatycznie podniesiony.

Pamiętaj nie musisz brać udziału w olimpiadach sportowych. Umiarkowane poziomy Twojej ulubionej aktywności fizycznej również przyniosą korzyści, nie tylko energetyczne.

Może Cię zainteresuje? Najważniejsze korzyści płynące z ćwiczenia jogi

5. Skończ z nałogami

Kawa czy napój energetyczny nie są jedynymi opcjami by szybko podnieść swój poziom energii. Zamiast faszerować swój organizm niezdrowymi stymulatorami, napij się herbaty ziołowej – zielonej lub czerwonej. Herbaty te bogate są w antyoksydanty pomagające zmniejszyć stres. W naturalny sposób zapewnią wzrost poziomu Twojej energii, unikając szybkich skoków i spadków cukru. Zrezygnuj również z niezwykle szkodliwego nałogu palenia, który zmniejsza Twoje naczynia krwionośne, ograniczając ilość krwi przepływającej do organizmu, pozbawiając go tym samym tlenu i niezbędnych składników odżywczych.

Przeczytaj także: Jak palenie niszczy Twoją naturalną urodę?

 

Choć wszystkie te punkty wydają się być oczywiste, przyznaj się ile z nich stosujesz?

Naucz się realizować wszystkie z tych zaleceń na zasadzie swojej codziennej rutyny i kroku do zdrowego życia pełnego energii.

Leave a Reply